×
Etiketë: perëndimit
Lajme05 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Marrëveshja Kosovë-Serbi ka rëndësi gjeopolitike. Sipas tij, me këtë marrëveshje i jipet një sinjal i qartë Kinës dhe Rusisë. “Kjo marrëveshje nuk është vetëm marrëveshje mes dy...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Midis tensioneve rreth një ligji mbi lokalitetet fetare dhe betejës kundër pandemisë së koronavirusit, Republika e vogël ballkanike e Malit të Zi do të mbajë të dielën votimet, që mund të kenë implikime të konsiderueshme...
Lajme20 Gusht 2020
Shtetet e Ballkanit Perëndimor nuk kanë një qëndrim të përbashkët për situatën në Bjellorusi dhe protestat e përditshme, në të cilat kërkohet dorëheqja e Alyaksandr Lukashenkas, përsëritjen e zgjedhjeve të kontestuara për president, në të...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Analisti serb dhe njohësi i rrethanave politike në Ballkan, Dushan Janjiq, ka folur rreth zhvillimeve të fundit në raport me korrigjimin e kufijve në mes të Kosovës dhe Serbisë dhe deklarimeve të John Bolton për...
Lajme23 Qershor 2020
Zëvendësministri i Punëve të Brendshme dhe Administratë Publike, Zafir Berisha, përmes një statusi në Facebook ka shkruar se Kosova duhet që rrugën e saj për forcimin e shtetit ligjor, ruajtjes së sovranitetit, zhvillimit ekonomik dhe...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.