×
Etiketë: paralajmërojnë
Lajme01 Tetor 2020
Oda Amerikane në Kosovë dhe në Serbi kanë lëshuar një deklaratë të përbashkët në lidhje me marrëveshjen e nënshkruar me 4 shtator në Shtëpinë e Bardhë nga Prishtina dhe Beogradi. Odat Amerikane në Kosovë dhe...
Lajme30 Shtator 2020
Punëtorë të Korporatës Energjetike të Kosovës do të protestojnë më 3 tetor para Kuvendit të Kosovës për të kërkuar që të lejohet tërheqja e një pjese të Trustit Pensional, sipas propozimit të Qeverisë për pakon...
Lajme27 Shtator 2020
Për më shumë se tetë orë, dje është mbajtur e rrethuar ndërtesa e OVL-UÇK-së. Policia e EULEX-it, ka arrestuar figurat kryesore të kësaj organizate, ndërsa ka konfiskuar CD e materiale tjera. Derisa mbrojtës ligjor theksojnë...
Ekonomi24 Shtator 2020
Në fund të muajit qershor, Ministrit i Ekonomisë, Blerim Kuçi, përmes një postimi në rrjetin social, “Facebook”, dha lajmin për zhbllokimin e llogarive të Telekomit të Kosovës, pasi që ato ishin bllokuar nga përmbaruesi privat...
Lajme23 Shtator 2020
Kryetari i këshillit koordinues ndërmjet shoqatave prodhuese dhe përpunuese të qumështit, Ramadan Memaj ka paralajmëruar se nga dita e martë më 29 shtator, të gjithë fermerët, pikat grumbulluese dhe disa përpunues të qumështit do të...
Lajme22 Shtator 2020
Sindikata e Infermierëve të Kosovës, ka paralajmëruar masa radikale në rast se Qeveria nuk i merr parasysh kërkesat e tyre. Ata madje thonë se nëse vjen koha që t’i bojkotojnë shërbimet e tyre, atëherë do...
Lajme18 Shtator 2020
Shoqata e Gastronomëve të Kosovës prej disa kohësh ka shprehur shqetësimin se me fillimin e ditëve të ftohta atyre do t’iu vështirësohet funksionimi si biznese. Gastronomët kanë kërkuar që të ndryshohen vendimet që e kufizojnë...
Lajme17 Shtator 2020
Rritja e rasteve pozitive me Covid-19 në disa vende të botës, sikurse Francë, Spanjë e Itali, ka bërë që edhe vende të tjera të rrezikohen sërish nga një valë tjetër e infeksionit. Udhëheqësi i Organizatës...
Lajme16 Shtator 2020
Studentët e Fakultetit të Mjekësisë, kanë paralajmëruar se do të ketë protesta në rast se nuk do të hapet biblioteka për këta studentë. Ata kanë njoftuar se ky paralajmërim ka ardhur pas kërkesave të cilat...
Lajme16 Shtator 2020
Sindikata e infermierëve, mamive dhe profesionistëve të tjerë shëndetësorë të Kosovës kanë protestuar, pasi që kërkesat e tyre nuk u plotësuan nga ana e Qeverisë së Kosovës. Kryetari i Sindikatës së Infermierëve, mamive dhe profesionistëve...
Lajme14 Shtator 2020
Shoqata e Gastronomëve përmes një postimi në facebook bëri thirrje ndaj institucioneve të aprovojnë kërkesat e tyre për orarin e funksionimit të sektorit të gastronomisë, pra zgjatjes së orarit të punës deri në mesnatë. Gastronomët...
Lajme07 Shtator 2020
Këshilli Drejtues i Sindikatës së Policisë së Kosovës ka paralajmëruar protestë në rast se nuk përfshihen në pakon emergjente. Këshilli Drejtues ka thënë se në mbledhjen e mbajtur më 4 shtator është shqyrtuar situata e...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Viktimat nga koronavirusi mund të dyfishohen në të gjithë botën në fund të këtij viti. Kështu ka paralajmëruar Instituti i Vlerësimeve dhe Shëndetit (IHME), i Universitetit të Uashingtonit. Në studimin e tij thuhet se nëse...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.