×
Etiketë: pajisje
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Një tetori do të shënojë edhe zyrtarisht fillimin e vitit të ri shkollor 2020-21, me një muaj vonesë për shkak të gjendjes së krijuar me Covid 19. Një ditë para fillimit të mësimit, Ministrja Milla...
Lajme29 Shtator 2020
Nxënësit e klasave të para të shkollës fillore “Selami Hallaqi” në Gjilan dhe mësimdhënësit kanë përfituar pako me pajisje mbrojtëse kundër COVID-19. Në ceremoninë e dorëzimit të 200 pakove, të cilat janë donacion i UNICEF...
Lajme28 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka pranuar donacion nga Ambasada e Shteteve të bashkuara të Amerikës. Tek Policia e Kosovës u transferua një automjet dhe pajisje të përdorura nga fusha e teknologjisë informative si kompjuterë, printerë dhe...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Hajnat e veturave në Phoenix të Arizonës po përdorin pajisje të sofistikuara për të vjedhur vetura të shtrenjta, madje besohet se ata tashmë kanë në duar amplifikator dhe transmetues, që ndihmojnë në hapjen e dritares...
Lajme17 Shtator 2020
Karabinierët Italianë të Njësisë së Specializuar Shumëkombëshe të KFOR-it, i dhuruan Policisë së Kosovës 22 makina gjeneruese të ozonit për të pastruar zyrat dhe automjetet nga viruset, bakteret dhe patogjenët e tjerë. Pajisjet u financuan...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Gjermania i dhuron Shqipërisë një pajise bashkëkohore moderne që do të përdoret nga ana e Policisë Kufitare në aeroportin e Rinasit, për ekzaminimin e dokumenteve të udhëtimit. Njoftimin e ka bërë të ditur policia e...
Lifestyle15 Shtator 2020
Shumica e atletëve, veçanërisht vrapuesit, përballen me një pickim të pakëndshëm të syve në një moment si rezultat i djersës që rrjedh nga balli i tyre. Nëse e keni provuar këtë, ju me siguri keni...
Lajme11 Shtator 2020
Sllovenia i ka dhuruar Kosovës një donacion ku përfshihen pajisje të ndryshme mjekësore. Këtë lajm e ka bërë të ditur ministri Armend Zemaj përmes një statusi në Facebook, ku ka falënderuar shtetin slloven për ndihmën...
Lajme29 Gusht 2020
UNICEF-i dhe USAID-i filluan shpërndarjen e pakove higjienike në 660 shkolla dhe të pajisjeve mbrojtëse personale kundër COVID – 19 për rreth 10,000 nxënës dhe mësimdhënës. Çdo fëmijë mezi pret që të kthehet në shkollë...
Lajme24 Gusht 2020
Derisa beteja kundër COVID-19 ende po vazhdon, Zyra e UNICEF-it në Kosovë në bashkëpunim me partnerët është duke bërë përpjekje të vazhdueshme që të mbështesë stafin mjekësor që ndodhet në vijën e frontit me pandeminë,...
Lajme24 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë ka pranuar donacionin e radhës me pajisje mjekësore nga UNICEF prej 7.4 tonelatave. Këto pajisje siç ka njoftua ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj do të ndikojnë në përmirësimin e furnizimeve në të...
Kronika13 Gusht 2020
Imami i një xhamie në Ferizaj ka raportuar në Polici se persona të panjohur kanë depërtuar me forcë në objekt. Xhamia ishte në ndërtim e sipër dhe prej saj janë vjedhur disa pajisje të ujësjellësit...
Lajme06 Gusht 2020
Qeveria e Luksemburgut dhe UNICEF-i i kanë dhuruar Ministrisë së Shëndetësisë, 40 pajisje oksigjeno-formuese për luftimin e Covid-19. Këtë lajm e ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj përmes një statusi në Facebook,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.