×
Etiketë: Obiliqi
Kronika26 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka bërë të ditur në raportin 24 orësh, se gjatë inspektimit në shtëpinë e një të dyshuari në Obiliq, i cili kishte qenë në arrest shtëpiak, i njëjti nuk është gjetur në...
Kronika19 Shtator 2020
Policia e Kosovës ka arrestuar një person, pasi që i njëjti vazhdimisht ka ushtruar dhunë te bashkëshortja e tij, transmeton Front Online. "Obiliq, 18.09.2020-16:00.Viktima femër kosovare ka raportuar se bashkëshorti i saj i dyshuari mashkull...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari i Obiliqit, Xhafer Gashi, me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor, ka përgëzuar të gjithë nxënësit, prindërit dhe mësimdhënësit e kësaj komune për përkushtimin e tyre në respektimin e masave antiCOVID-19. Ai...
Lajme12 Shtator 2020
Zyrtarët e Lëvizjes Vetëvendosje në Obiliq dyshojnë se komunarët kanë gabuar qëllimisht kur i kanë tejkaluar limitet e porosive të dy kontratave në kundërshtim me rregullat ligjore. Kryetari i kësaj qendre të VV-së, Halil Thaçi,...
Lajme08 Shtator 2020
Komuna e Obiliqit është renditur ndër komunat e para me performancën më të mirë në Grantin e Performancës të Ministrisë së Administratës dhe Pushtetit Lokal për vitin 2019. Me këtë rast, kryetari Gashi, ka falënderuar...
Lajme12 Gusht 2020
Në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë, kryetari i komunës së Obliqiti, Xhafer Gashi, ka shpalosur projektet për të rinjtë e kësaj komune. Shkak i pandemisë me COVID-19, ka bërë që disa aktivitetet të mos mund të...
Lajme26 Korrik 2020
Një grua e moshës 86 vjeçare në Kosovë e ka mposhtur koronavirusin. Lajmin e ka bërë të ditur i biri i saj, Rasim Preniqi në rrjetin social Facebook. Preniqi ka shkruar se nëna e tij...
Lajme02 Korrik 2020
Në Komunë e Obiliqit sonte janë paraqitur tri raste të reja me coronavirus. Kryetari i Komunës Xhafer Gashi thotë se rastet e raja janë persona që kanë pasur kontakt me personat e prekur më herët....
Lajme22 Qershor 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka vizituar Komunën e Obiliqit. Osmani ka marrë pjesë në debatin e organizuar me përfaqësues të institucioneve e qytetarë lidhur me çështjet e ambientit. Kryetarja Osmani ka thënë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.