×
Etiketë: ndryshuar
Lajme07 Shtator 2020
Kreu i LDK’së, Isa Mustafa ka deklaruar se e vërteta për marrëveshjen në Uashington nuk është ajo që është duke u raportuar në disa media, raporton Gazeta Express. Mustafa në Facebook ka thënë se formulimi...
Vip05 Shtator 2020
Kleta Huta dhe Elgit Doda pasi konfirmuan dashurinë për njeri-tjetrin dhe shtatëzaninë e Kleas, para 3 muajsh u bënë prindër të një djali, Krid. Jeta e Kleas ka ndryshuar shumë, siç edhe pritej. Këtë gjë...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Policia e Shqipërisë ka arrestuar një person të shpallur në kërkim ndërkombëtar, i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasje. Sipas policisë, falë bashkëpunimit dhe shkëmbimit të informacionit mes Njësisë së Posaçme të Kërkimit "Fast"...
Lajme12 Gusht 2020
Ilir Aliahmeti në RTV Dukagjini ka thënë se politikat cenzuruese në Ballkan ishin të gabuara sa i përket coronavirusit. “Masat shtypëse u morën shumë herët. Hapja pastaj ndikoi në rritjen e rasteve. Ishte e ditur...
Lajme29 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar në video-samitin e organizuar nga Këshilli Atlantik i Uashingtonit, se rajoni i Ballkanit Perëndimor është i ndarë dhe i integruar pamjaftueshëm ekonomikisht. Sidoqoftë, pretendon Hoti, ekziston një vullnet...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Një burrë që kaloi 23 vjet në burg për një vrasje të dyfishtë që ai nuk e ka kryer, ka rindërtuar jetën e tij dhe tani është fejuar dhe presin një fëmijë – vetëm një...
Lajme21 Korrik 2020
Ish – kryeministri Kurti nuk i ka pasur fort punët mirë me të dërguarin special presidencial, Donald Trump. Por në këtë mes sipas Vetëvendosjes fajtor ka qenë vetë Grenell. Fitore Pacolli nga kjo parti ka...
Lajme18 Korrik 2020
Një peticion i nisur të premten po kërkon që Apple Maps të tregojë një kufi ndërkombëtar midis Kosovës dhe Serbisë. Vija kufitare që ndan të dy vendet në Apple Maps është vizualisht e ndryshme nga...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Organizata Botërore e Shëndetësisë në heshtje është pajtuar me hulumtimin se transmetimi i koronavirusit përmes ajrit mund të jetë një faktor i madh, në krahasim me atë se më parë nuk kishin pranuar një gjë...
Lajme03 Korrik 2020
Analisti politik, Tim Judah, njëherësh autor i 3 librave për Ballkanin thotë se për aktakuzat ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi punohej prej 20 vitesh. Sipas tij, prokurori bëri publik emrin e presidentit për të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.