×
Etiketë: ndryshimet
Lajme26 Shtator 2020
Administrata e presidentit Donald Trump ka propozuar të eliminojë “kohëzgjatjen e statusit” për vizat për studentët ndërkombëtarë, vizitorët e programeve të shkëmbimit dhe ata që punojnë në mediat ndërkombëtare. Zyrtarët shpresojnë të vendosin data fikse...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Ndryshimet klimatike janë duke nxitur shkallën dhe ndikimin e zjarreve që kanë përfshirë së fundmi Kaliforninë, kanë thënë shkencëtarët. Autorët e hulumtimit kanë gjetur se Kalifornia tani përballet më shumë me rrezikun e zjarreve, sesa...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkura, Donald Trump, dhe sfiduesi i tij demokrat në zgjedhjet e nëntorit, Joe Biden, i përqendruan fushatat e tyre në zjarret vdekjeprurëse në Bregun Perëndimor të SHBA-së, duke shprehur pikëpamje krejt...
Lifestyle08 Shtator 2020
Dhimbja në gju është padyshim një nga problemet më të zakonshme shëndetësore. Disa shkaqe të dhimbjeve të gjurit janë: Artriti, Osteoartriti, Artriti reumatoid, Artriti septik, Bursiti, Cistet e gjurit, Frakturat, Gutta. Dëmtimet dhe paqëndrueshmëritë e...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Covid-19 ka ndryshuar plotësisht jetët tona. Dhe ndërsa shumë njerëz shpresojnë që këto ndryshime të jenë të përkohshme, pandemia ka zbuluar edhe dobësitë e statuskuosë aktuale. Pas çdo krize të madhe, njerëzimi detyrohet t’i identifikojë...
Lajme21 Gusht 2020
Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për Financimin e Subjekteve Politike. Zëvendëskryeministri, Driton Selmanaj duke arsyetuar këtë projektligj tha se me anë të tij parashihet...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Kuvendi i Shqipërisë votoi sot për ndryshimet në Kushtetutë. Me 106 vota pro, 10 kundër dhe 6 deputetë të cilët nuk morën pjesë në votim, u miratuan ndryshimet kushtetuese. Në seancën e sotme ishin të...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Kandidati demokrat për president Joe Biden po propozon të shpenzojë 2 trilion dollarë për të luftuar ndryshimet e klimës dhe për ta ulur në zero emetimin e karbonit deri në mes të dekadës së ardhshme....
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Bota ndër vite ka pësuar ndryshime të mëdha për mënyrën e jetesës dhe për stilin e ndërtesave që i karakterizonte të parë tanë.  Nuk po i referohemi ndryshimit në pamje apo aspekteve specifike të jetës...
Lajme06 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës ka mbajtur mbledhjen e radhës ku kanë aprovuar masat kundër COVID-19 të cilat janë propozuar sot nga ana e kryeministrit Hoti në një konferencë për media. Përveç masave për parandalimin e përhapjes...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, nënshkroi dekretin për ndryshimet kushtetuese, të cilat i hapin rrugë që të mbetet në pushtet deri në vitin 2036, nëse vendos të marrë pjesë edhe në dy palë zgjedhje presidenciale....
Auto03 Korrik 2020
Aplikacioni më popullor i mesazheve, “WhatsApp”, ka zbuluar ndryshimet e reja që do të jenë gati ditët e ardhshme për 2 miliardë përdoruesit e saj. Kompania në pronësi të “Facebook” ka treguar se përdoruesit do...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.