×
Etiketë: natos
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në ‘Facebook’ shkroi se në këtë ditë para dy viteve 609.213 qytetarë rrethuan ‘për’ në pyetjen e referendumin “A jeni për anëtarësim në BE dhe NATO duke pranuar...
Lajme18 Shtator 2020
Ish-ambasadori amerikan në Kosovë, Christopher Dell, në një intervistë për Oral History Kosova, ka folur për karrierën e tij diplomatike në kuadër të Shërbimit të Jashtëm të Departamentit të Shtetit që nga vitet ’80. Ai...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Rritja e financave të talibanëve mund ta bëjë këtë grup militant imun ndaj presionit të komunitetit ndërkombëtar, teksa negocion rolin e tij në Afganistanin e periudhës së pasluftës, thuhet në një raport konfidencial të NATO-s,...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Takimi midis Turqisë dhe Greqisë i paraparë të mbahej të martën, u shty së fundmi për 10 shtator, raportojnë mediet lokale. Sipas Anadoly Agency, përcjell Telegrafi, takimi parashihet të zhvillohet në selinë e NATO-s. Ndërkohë,...
Lajme08 Shtator 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, në kuadër të vizitës zyrtare në Bruksel, është pritur në selinë e NATO-s nga Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Në këtë takim, në të...
Lajme08 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti sot gjatë ditës do të takohet me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg. “Të martën, në selinë e NATO-s në Bruksel, takohem me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens...
Lajme06 Shtator 2020
Kryeministri Hoti në profilin e tij në facebook tregoi se të martën do të jetë në selinë e NATO-s. Ai tregoi se do të takohet me Sekretarin e Përgjithshëm Jens Stoltenberg, të cilin e falnderoi...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Në periudhën e kaluar njëvjeçare janë vërë hapa të rëndësishëm në pozicionin institucional të subjektit të ri të sigurisë Agjencia e Sigurisë Kombëtare. Tani kemi Agjenci që punon plotësisht në pajtim me Kushtetutën dhe kornizat...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Një zyrtar i lartë i ushtrisë franceze është duke u hetuar për shkelje të sigurisë, ka njoftuar Ministria e Mbrojtjes e Francës. Radio Europe 1 raportoi se një kolonel lejtnant që ishte duke shërbyer në...
Lajme18 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti zhvilloi sot një bisedë telefonike me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, të cilin e falënderoi për rolin dhe angazhimin e KFOR-it për paqen dhe sigurinë në Kosovë. Me...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha sot se SHBA-ja u këshillua ngushtë me aleatët e saj, përpara se të njoftonte numrin e trupave që do të tërhiqte nga Gjermania. “Paqja dhe siguria në...
Lajme22 Korrik 2020
Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni gjatë raportimit të tij në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes ka thënë se ministria që ai drejton ka disa objektiva që synon t’i arrij gjatë këtij viti dhe...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Kandidati demokrat për president Joe Biden u zotua të forcojë marrëdhëniet me NATO-n, nëse fiton zgjedhjet në nëntor, dhe ka paralajmëruar se aleanca transatlantike e krijuar pas Luftës së Dytë Botërore mund të mos mbijetojë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.