×
Etiketë: mostra
Lajme16 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vazhdon intervistimin nga Zyra e Prokurorisë së Specializuar në Hagë, ndërkohë, para ndërtesës së Gjykatës Speciale po vazhdojnë të qëndrojnë qytetarët në mbështetje të Thaçit dhe luftës së UÇK-së....
Lajme14 Korrik 2020
Rreth 400 mostra të marra nga Qendra Klinike dhe Universitare, spitalet e tjera në vend dhe gjurmimi i rasteve në terren janë duke u testuar në Laboratorin e Mikrobiologjisë molekulare në Institutin Kombëtar të Shëndetit...
Lajme09 Korrik 2020
Rezultatet e 100 personave të cilëve u janë marrë mostrat, është duke i pritur komuna e Gjilanit. Kryetari i kësaj komune, Lutfif Haziri, ka thënë se brenda tri ditëve janë marrë 100 mostra për testim,...
Lajme09 Korrik 2020
Sot janë bërë pesë teste nga Komuna e Malishevës për COVID-19, prej të cilave tri kanë rezultuar negative, ndërsa dy pozitive. Rastet janë konfirmuar nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në publikimin e...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Nga Universiteti i Barcelonës vjen një zbulim tronditës. Nga analizimi i mostrave të ujërave të zeza rezultoi se koronavirusi ka qarkulluar që në mars 2019. Studimit nuk i është bërë ende oponencë shkencore, por ai...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.