×
Etiketë: mësim
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Një tetori do të shënojë edhe zyrtarisht fillimin e vitit të ri shkollor 2020-21, me një muaj vonesë për shkak të gjendjes së krijuar me Covid 19. Një ditë para fillimit të mësimit, Ministrja Milla...
Lajme29 Shtator 2020
Që nga e hëna të gjithë nxënësit e shkollës fillore “Faik Konica” në Prishtinë për dy javë do të ndjekin mësimin online – pasi katër mësimdhënës rezultuan pozitivë për COVID-19. Zëvendësdrejtorit i shkollës, Blerim Dalipi,...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Sipas planit të Qeverisë, mësimi online do të fillojë më 1 tetor, ndërsa ndryshimet janë të mundshme për mësimdhënie me prani fizike, njoftoi sot Ministrja e Arsimit dhe Shkencës Mila Carovska në Kuvend. “Mësimi do...
Lajme14 Shtator 2020
Komuna e Skenderajt ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për fillimin e fazës së parë të vitit të ri shkollor. Kryetari Bekim Jashari ka bërë të ditur, se konform vendimit të Ministrisë së Arsimit...
Lajme13 Shtator 2020
Komuna e Skenderajt ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për fillimin e fazës së parë të vitit të ri shkollor. Kryetari Bekim Jashari ka bërë të ditur, se konform vendimit të Ministrisë së Arsimit...
Lajme27 Gusht 2020
Zëvendësministri i Arsimit, Shkencës​, Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHT), Xhavit Rexhaj tha se u takon drejtorive të vendosin për procesin mësimor. Ai tha se qeveria i ka bërë gati të gjitha dokumentat si të veprojnë në...
Lajme21 Gusht 2020
Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Prishtinës, Shpresa Rama paralajmëron se nëse nuk kthehen fëmijët në shkollë plan programet janë të pamundura të arrihen. Rama thotë se protokollet që janë diskutuar nga grupet punuese i...
Front TV18 Gusht 2020
Si një zgjidhje më të pranueshme dhe funksionalë për kushtet të cilat janë pasur parasysh situatën aktuale me Coronavirus, drejtori i ETEA-s, Agon Ahmeti propozon që mësimi të jetë i kombinuar. LEXO EDHE: SBASHK-u kërcënon...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Gati secili arsimtar përdor mjete digjitale në mësim, tregon hulumtimi në kuadër të projektit për digjitalizim të arsimit i zbatuar në periudhën prej 6 deri më 30 maj 2020 ndërmjet kuadrit arsimor në shkollat fillore...
Ekonomi24 Qershor 2020
Kompanitë e Naftës që u gjobitën nga Autoriteti Kosovar i Konkurrencës, duket se morën mësim nga dënimet që iu shqiptuan. AKK me anë të një komunikate për media ka bërë të ditur se i ka...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.