×
Etiketë: merkelit
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, i është kundërpërgjigjur Berlinit zyrtar për deklarimet e fundit se marrëveshja për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe duhet të jetë në përputhje me të drejtë kosovare. Vuçiq ka thënë...
Lajme27 Gusht 2020
Këshilltari i kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, Alush Gashi në një opinion të publikuar në Eu Observer thotë se Gjermania i ka siguruar mbështetje të bollshme Kosovës për stabilitetin dhe shtetndërtimin në dekadat e fundit....
Lajme25 Gusht 2020
Koordinatori i Qeverisë së Kosovës për dialogun me Serbinë, Skënder Hyseni, pas Parisit ka udhëtuar drejt Berlinit, ku edhe ka takuar këshilltarin e kancelares gjermane, Matthias Luttenberg. Hyseni përmes një njoftimi për media ka bërë...
Lajme22 Gusht 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, është pritur sot në një takim zyrtar nga Matthias Lüttenberg, shef i Departamentit për Evropën Juglindore në Zyrën e kancelares gjermane, Angela Merkel, si dhe Christiane...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Sot pak para mesditës është mbajtur video-samiti i Parisit i organizuar nga presidenti i Francës, Emmanuel Macron, dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel. Në këtë Samit është diskutuar për temën kryesore, dialogun Kosovë-Serbi, dhe kanë marrë...
Lajme10 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka mbajtur sot diskutim virtual me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron dhe Kancelaren gjermane Angela Merkel. Në këtë diskutim pjesë e së cilit ishin edhe Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, Kryeministri...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka filluar të bëjë paraqitje zyrtare të veshura me maskë. Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka filluar të bëjë paraqitje zyrtare të veshura me maskë, pasi ishte kritikuar se kurrë nuk ishte...
Bota/Rajoni02 Korrik 2020
Gjermania e mori në dorë Kryesinë e Këshillit të BE-së në një kohë kritike. Kancelarja gjermane duhet ta shfrytëzojë këtë rast për ta çuar përpara guximshëm Bashkimin Evropian, mendon Melinda Crane. Në mes të marsit,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.