×
Etiketë: mëngjes
Lajme29 Shtator 2020
Në orët e hershme të mëngjesit, Policia e Kosovës ka zhvilluar një aksion në qytetin e Pejës, dhe fshatrat përreth. Si rezultat i kësaj janë konfiskuar armë, bëjnë të ditur të IndeksOnline. Ndërkohë që aksioni...
Lajme21 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të mbledhë sot në takim ministrat e kabinetit të tij qeveritar. Zyra e Kryeministrisë nuk ka dhënë detaje mbi temat që pritet të diskutohen në këtë mbledhje, e cila...
Lifestyle17 Shtator 2020
Kosi është një nga ushqimet e bulmetit më të konsumuara nga shqiptarët. Ai nuk bëhet kurrë i mërzitshëm sepse mund të kombinohet në mënyra e shije të ndryshme. Kosi mund të hahet me të ëmbla...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Një video e publikuar së fundmi në internet ka thyer zemrat e të gjithë atyre që e kanë parë. Në pamje shihet një baba i cili nuk heq dorë së kërkuari vogëlushen e tij e...
Lifestyle11 Shtator 2020
Mëngjesi i mirë është gjysma e punës, ndaj edhe perimet duhen ngrënë në mëngjes. Të dhënat shkencore provojnë që nëse shtoni perimet në mëngjes, do të keni plotësuar shumicën e rekomandimeve për një shëndet më...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq pati një mëngjes pune me Komisionerin e Zgjerimit të BE, Oliver Varhelyi. Ata po konsiderojnë përparimin e Serbisë në rrugën e integrimit evropian në dritën e raportit vjetor që Komisioni Evropian...
Lifestyle31 Gusht 2020
Një mëngjes I duhur lidhet me balancimin e karbohidrateve, sheqernave, yndyrave apo proteinave me mineralet dhe vitaminat e duhura. Agroweb ju sugjeron disa ndryshime të vogla por që do të kenë rezultate fantastike në organizmint...
Lajme26 Gusht 2020
Kryeministri Avdullah Hoti sot në ora 08:30 do të mbledh ministrat. Sipas njoftimit Qeveria e Kosovës do të mbaj mbledhjen e radhës nesër në 08:30. Nuk dihet arsyeja e kësaj mbledhje akoma…
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Aleksandër Vuçiq ka thënë se ‘është e mundur të shtyhet data e takimit në Uashington por vetëm për disa ditë”. “Ka disa iniciativa për ta shtyrë takimin. Unë do të jap një përgjigje. Nuk besoj...
Lifestyle07 Korrik 2020
Djathi, edhe në të kaluarën ka qenë një nga produktet e bulmetit më të rekomanduara nga mjekët, për shkak të vlerave shëndetësore që ka. Por e kishit menduar ndonjëherë se kur është koha më e...
Lifestyle02 Korrik 2020
Kush nuk e do djathin? Shqiptarët e konsumojnë shumë. Një fetë djathi e shndërron edhe sallatën apo vaktin më të mërzitshëm në një gosti të shijshme. Djathi, edhe në të kaluarën ka qenë një nga...
Lajme29 Qershor 2020
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pasur në agjendë që të takohet me Kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa në 16:25. Por ky takim është shtyrë për nesër për orën 09:00 të mëngjesit. Arsyet e dështimit...
Lifestyle25 Qershor 2020
Tashmë që disa prej nesh janë me pushime, por edhe si pasojë e karantinës, nuk ka më orare fikse për të bërë aktivitete të caktuara gjatë ditës si p.sh.: stërvitjen e mëngjesit. Çfarë ekzaktësisht do...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.