×
Etiketë: mbylljes
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Mauzola e shekullit 17 në qytetin Agra të Indisë, Taj Mahal, rihapi dyert për vizitorët pas gjashtë muajsh. Taj Mahal u mbyll në muajin mars, kur India ndërmori masa të ashpra izolimi kundër përhapjes së...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Ndërsa rastet e të infektuarve me koronavirus vijojnë të rriten, vendet kanë filluar të vendosin kufizime të reja për parandalimin e Covid-19. Çfarë po bëjnë? Franca: Në disa rajone ka ndaluar grumbullimin e shumë personave...
Lajme29 Korrik 2020
Drejtor i përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi pohoi se situata e pandemisë së COVID-19 është tepër shqetësuese. Ai nënvizoi për Euronews Albania se rritja e shifrave dhe kërkesa e...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
12 shtetas të Shqipërisë, persona të identifikuar si organizatorë, për veprat penale “Organizim dhe pjesëmarrje në tubime të paligjshme” dhe “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit”, do të procedohen penalisht njofton policia, për protestën...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
12 shtetas, persona të identifikuar si organizatorë, për veprat penale “Organizim dhe pjesëmarrje në tubime të paligjshme” dhe “Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit”, do të procedohen penalisht njofton policia, për protestën e zhvilluar...
Lajme17 Korrik 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ka folur për situatën aktuale me Covid-19 në vend. Thotë se po bëjnë gjithçka që kanë në dorë në mënyrë që të menaxhojnë situatën në mënyrën më të mirë. Thotë se kanë...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Në provincën Badakhshan të Afganistanit, është rritur numri i fëmijëve që po punojnë në fushat e mbjellura me bimë nga të cilat prodhohet droga. Kjo dukuri ka ardhur si pasojë e mbylljes së shkollave për...
Lajme11 Korrik 2020
Profesori i mjekësisë, Gani Bajraktari ka thënë se është kundër mbylljes për shkak të përhapjes së madhe të COVID-19. Ka dhënë disa arsye se pse Qeveria s’duhet të marrë një vendim të tillë. Së pari,...
Lajme11 Korrik 2020
Kreu i Komunës së Prishtinë, Shpend Ahmeti, përmes një postimi në Facebook ka thënë se gjendja e jashtëzakonshme nuk nënkupton automatikisht masa të mbylljes. “Gjendja e jashtëzakonshme - është diskutuar nga qeveria dhe do të...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Kemi parë një numër të madh të kafshëve që janë shokë mes vete, por mbyllja nga koronavirusi ka rezultuar me një numër edhe më të madh të tyre. Kemi rastisur të shohim mace dhe qen...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.