×
Etiketë: mbyll
Lajme24 Shtator 2020
Në shkollën fillore ‘Mustaf Venhari’ në Vushtrri janë infektuar me koronavirus 8 mësimdhënës dhe 15 nxënës. Ditë më parë, pas testimit, dy nxënës dhe 6 mësimdhënësve, dolën pozitivë me COVID-19. Por, ky numër u rrit...
Lajme20 Shtator 2020
Komuna e Ferizajt ka njoftuar se janë mbyllur tetë lokale nën dyshimin se kanë ushtruar veprimtari devijante Në njoftim bëhet e ditur se lokalet janë mbyllur mbrëmjen e së shtunës. “Mbrëmë, Inspektorati i Komunës, bashkë...
Vip15 Shtator 2020
Mëngjesin e ditës së sotme ndërroi jetë aktori i mirënjohur kosovar, Adem Mikullovci. Vdekja e tij la bosh një pjesë të artit kosovar. Aktori në vdekjen e aktores Leze Qena shkroi se bashkë me ikjen...
Kronika12 Shtator 2020
Një rast i paprecedent ka ndodhur në Mitrovicë në këtë kohë pandemie, pasi që një diskotekë e qytetit ka organizuar muzikë “live” me Aida Docin. Veriu.info mëson se aksionit i ka prirë Drejtori i Drejtorisë...
Lajme08 Shtator 2020
Gjinekologjia mbyll repartin për Covid-19 Ismaili ka bërë të ditur se tashmë kanë mbyllur repartin ku trajtoheshin të infektuarit me Covid-19. Ai ka thënë se reparti është mbyllur në muajin gusht dhe tani janë duke...
Vip08 Shtator 2020
Don Xhoni është një prej emrave më të rinj të skenës muzikore shqiptare, i cili po ecën me hapa të sigurt drejt suksesit. Ai ka pak këngë të publikuara që prej kur u bë emri...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Hungaria do të mbyllë kufijtë për të huajt më 1 shtator, për të ndalur rritjen e numrit të të infektuarve me koronavirus, derisa hungarezët që kthehen nga vendet tjera duhet t’i nënshtrohen masës së karantinës,...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Hungaria do të mbyllë kufijtë për të huajt më 1 shtator, për të ndalur rritjen e numrit të të infektuarve me koronavirus, derisa hungarezët që kthehen nga vendet tjera duhet t’i nënshtrohen masës së karantinës,...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Italia do të mbyllë diskotekat dhe klube dhe do të bëjë maskat obligative në hapësira të jashtme në disa zona gjatë natës, pasi numri i rasteve të reja me koronavirus po rritet, veçanërisht te të...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Autoritetet në Iran kanë vendosur të mbyllin një gazetë vendase, e cila sipas Daily Mail, ka publikuar një intervistë ku tregohet bilanci i vërtetë i personave të vdekur dhe të infektuarve me koronavirus. Gazeta “Jahan-e...
Lajme04 Gusht 2020
Policia e Kosovës në Prizren edhe dje ka zhvilluar një aksion për të monitoruar zbatimin e masave anti-COVID nga qeveria e Kosovës. Të përkrahur edhe nga Inspektoret Komunal dhe Inspektorët Sanitar nga Agjencisë së Veterinës...
Lajme03 Gusht 2020
Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Xhavit Ukaj, i njohur si deputeti që iu vërsul kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmanit, gjatë një seance të mbajtur në Kuvend...
Kronika02 Gusht 2020
Në Gjakovë, Rahovec dhe Skenderaj, Policia e Kosovës raporton se gjatë 24 orëve të fundit, ka arrestuar persona që nuk kanë respektuar masat e vendosura nga autoritetet për të frenuar përhapjen e mëtejme të koronavirusit...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.