×
Etiketë: mblidhet
Lajme30 Shtator 2020
Në kuvendin e Kosovës do të mblidhen katër komisione parlamentare. Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione, komisioni për Ekonomi, Punësim, Tregti, Industri, Ndërmarrësi dhe Investime Strategjike, komisioni...
Lajme28 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se sot do të jetë takimi i radhës i Komitetit për vlerësim dhe koordinim të situatës lidhur me COVID-19. Sot në orën 14:00 në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës do...
Lajme28 Shtator 2020
Sot, nga ora 8:30 do të mbahet mbledhja e radhës e Qeverisë së Kosovës. Në këtë mbledhje do të shqyrtohen 21 pika të ndryshme. Këto janë disa nga pikat që do të diskutohen sot në...
Lajme28 Shtator 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot në një seancë plenare, me pikën e vetme të rendit të ditës – zgjedhja e Avokatit të Popullit. Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore...
Lajme22 Shtator 2020
Komiteti për koordinimin dhe vlerësimin e situatës me Coronavirus do të mblidhet sot për të diskutuar rreth gjendjes me COVID-19 në vend. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për media nga Ministria e...
Lajme15 Shtator 2020
Ditën e enjte deputet e Republikës së Kosovës do t’i zënë ulëset në Kuvendi për të shqyrtuar pikat e papërfunduara në seancën e kaluar. Sipas dokumentit, seanca do të filloj në ora 10:30.
Lajme14 Shtator 2020
Kryesia e Kuvendit të Kosovës, pas pushimit i është kthyer punës në kuadër të sesionit vjeshtor Në rendin e ditës të mbledhjes që tashmë ka nisur do të jenë pikat e papërfunduara nga seancat plenare,...
Lajme14 Shtator 2020
Kryesia e Kuvendit të Kosovës, pas pushimit disa javor, do t’i kthehet të hënën punës në kuadër të sesionit vjeshtor. Në rendin e ditës të mbledhjes, e cila fillon në ora 14.00, do të jenë...
Lajme14 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme kryeministri Avdullah Hoti pritet të ketë një agjendë të ngjeshur. Në orën 09:00 ai pritet të mbajë mbledhjen e Qeverisë. Kështu ka njoftuar Zyra e Kryeministrit përmes një njoftimi në të...
Lajme13 Shtator 2020
Kryesia e Kuvendit të Kosovës, pas pushimit disa javor, do t’i kthehet të hënën punës në kuadër të sesionit vjeshtor. Në rendin e ditës të mbledhjes, e cila fillon në ora 14.00, do të jenë...
Lajme05 Shtator 2020
Komitetit për koordinimin dhe vlerësimin e situatës emergjente me Covid -19 do të mblidhet sot, transmeton Klan Kosova. Ky komitet do të mbajë takimin në sallën P38 në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës, duke filluar...
Lajme28 Gusht 2020
Qeveria e Kosovës do të mbajë mbledhjen e radhës. Ajo do të fillojë në orën 9:00. Ende nuk janë bërë të ditura pikat e rendit të ditës.
Lajme25 Gusht 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi ka bërë të ditur se Florent Spahija nga KDI është zgjedhur kryesues i grupit punues për Vettingun. “Takim përmbajtësor me z. Florent Spahija nga KDI, dhe përfaqësues të Departamentit të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.