×
Etiketë: matoshi
Lajme24 Gusht 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Vlora Dumoshi, bashkë me zëvendësin Halil Matoshi, pritën në takim stilisten e njohur shqiptare, Lirika Matoshi e cila jeton dhe vepron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ditëve të...
Lajme16 Korrik 2020
Zëvendësminisri i Kulturës, Halil Matoshi, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook ka kërkuar sqarim nga Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Oliver Vahrleyit, ku ky i fundit u takua me presidentin e...
Lajme10 Korrik 2020
Zëvendëskryeministri i Kulturës, Halil Matoshi, ka reaguar ashpër ndaj personave të cilët kanë komentuar në profilin e kreut të LDK’së, Isa Mustafës, duke i “dëshiruar vdekje”, pasi ka njoftuar se është infektuar me COVID-19. Reagimi...
Lajme03 Korrik 2020
Zëvendësministri Halil Matoshi nga radhët e AAK-së, ka kritikuar Kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani e cila bëri një aktivitet për datën e 2 korrikut. Sipas Matoshit ajo bëri dhe një akt propagandistik në emër të...
Lajme23 Qershor 2020
Përmes një komunikate, MKRS njoftoi se ministrja Vlora Dumoshi ka pritur sot dy zëvendësministrat në këtë Ministri, Arbër Grabovci dhe Halil Matoshi, që të dytë ish-gazetarë, të cilët kanë pranuar detyrën e re. Ministrja Dumoshi...
Lajme23 Qershor 2020
Analisti dhe ish-gazetari, Halil Matoshi ka marrë një pozitë të re në Qeverinë Hoti, ku do të jetë zëvendësministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi ku janë publikuar...
Lajme23 Qershor 2020
Në kuadër të plotësimit të kabinetit të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, sot ministrja Vlora Dumoshi, ka pritur në takime të veçanta Arber Grabovcin e Halil Matoshin, dy zëvendësministrat që zyrtarisht kanë pranuar këtë...
Lajme19 Qershor 2020
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, më 30 janar të vitit 2019 kishte folur në telefon me Këshilltarin për Siguri Nacionale të Presidentit Trump, John Bolton, me të cilin e kishte sqaruar çështjen e shkëmbimit të...
Lajme17 Qershor 2020
Nënkryetari i AKR-se, Fatmir Matoshi, në një përgjigje për portalin FrontOnline ka thënë se kanë marrë ftesë nga kryeministri Hoti që të marrin pjesë në takimin që do të mbahet nesër me lideret e partive...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.