×
Etiketë: listës
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Listës të simptomave nga Covid-19 te fëmijët i shtohen të vjellat dhe diarreja Diarreja, të vjellat dhe ngërçet e barkut te fëmijët mund të jenë një nga shenjat e koronavirusit, thonë studiuesit britanikë pas një...
Lajme28 Gusht 2020
Deputetja Mimoza Kusari e ka komentuar situatën me pandeminë në Kosovë, duke thënë se në vend qytetarët e kanë “terr e zi brenda në mes të ditës së verës”. “Kur e themi ne të cilët...
Lajme11 Gusht 2020
Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione ka dështuar sot të dërgojë listën e ngushtë të kandidatëve për Avokat të Popullit në seancë për votim. Kjo pasi nuk...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Preshevës Shqiprim Arifi ka bërë të ditur se i kanë paraqitur disa kërkesa Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. ”Kësaj radhe ndryshe. Sot ia bëmë të qartë presidentit Vuçiq qëndrimet e Shqiptarëve...
Lajme14 Korrik 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq do të takohet sot me përfaqësuesit e listës zgjedhore “Alternativa Demokratike Shqiptare-Lugina e Bashkuar” me rastin e konsultimeve për formimin e Qeverisë së re Takimi do të zhvillohet në orën...
Bota/Rajoni13 Korrik 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të takohet nesër me përfaqësuesit e listës zgjedhore “Alternativa Demokratike Shqiptare-Lugina e Bashkuar” me rastin e konsultimeve për formimin e Qeverisë së re . Takimi do të zhvillohet në...
Bota/Rajoni13 Korrik 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të takohet nesër me përfaqësuesit e listës zgjedhore “Alternativa Demokratike Shqiptare-Lugina e Bashkuar” me rastin e konsultimeve për formimin e Qeverisë së re . Takimi do të zhvillohet në...
Lajme09 Korrik 2020
Kryeparlamentarja Vjosa Osmani dhe Igor Simiq nga Lista Serbe janë përplasur keq në seancën e legjislativit lidhur me poziten e Kryetarit të Kuvendit. Deputeti nga radhët e partisë që përfaqëson komunitetin serb në Kosovë, ka...
Lajme08 Korrik 2020
Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavaci ka reaguar pas deklarimeve të Listës Serbe se do të mbështesin presidentin serb Aleksandar Vuçiq në luftën e ardhshme politike dhe diplomatike për Kosovën, duke thënë se kjo...
Lajme24 Qershor 2020
Një vit më parë, presidenti Hashim Thaçi, përmes një dekreti, kishte kërkuar nga institucionet hartimin e “listës vendore të personave, grupeve dhe entiteteve të përfshira në akte terroriste dhe të cilat u nënshtrohen masave kufizuese”....
Lajme21 Qershor 2020
Kanë filluar zgjedhjet parlamentare në Serbi, ndërsa votimet janë organizuar të mbahen edhe në Kosovë, përkatësisht në veri të Mitrovicës. Deputeti nga Lista Serbe, Slavki Simic ka votuar në Leposaviq ku edhe ka treguar haptas...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Republikës së Shqipërisë, Gent Cakaj thotë se ruajtja e frymës së bashkëpunimit ndër-partiak e unitetit të brendshëm politik është e rëndësisë së patjetërsueshme në Luginën...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.