×
Etiketë: liberalizimin
Lajme23 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një bisedë virtuale me ambasadorët e BE-së, në të cilën është diskutuar për situatën e përgjithshme në vend. Hoti, me këtë rast, ka falënderuar...
Lajme23 Shtator 2020
Instituti EPIK ka publikuar një studim ku ka paraqitur katër faktorë, sipas së cilës, po pengon liberalizimin e vizave për Kosovën. “Në kuadër të studimit të fundit kemi identifikuar katër faktorë të cilët janë duke...
Lajme17 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i shoqëruar nga sekretari i përgjithshëm, Bilall Sherifi, ka pritur në takim njoftues shefin e ri të Zyrës së BE-së, njëherësh përfaqësuesin special të BE-së në Kosovë, Tomáš Szunyog,...
Lajme17 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i shoqëruar nga sekretari i përgjithshëm, Bilall Sherifi, ka pritur në takim njoftues shefin e ri të Zyrës së BE-së, njëherësh përfaqësuesin special të BE-së në Kosovë, Tomáš Szunyog,...
Lajme16 Shtator 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se sheh mundësi që Kosova të marr njohjen e pesë vendeve të BE-së dhe liberalizimin e vizave. Këtë Limaj e thotë se tani Kosova është serioze në...
Lajme11 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dha detaje rreth takimeve të tij në Parlamentin Europian, si dhe foli për marrëveshjen e Uashingtonit me Serbinë dhe investimet amerikane në Kosovë. Hoti ka përmendur takimet me kryetarin e...
Lajme10 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri, Besnik Tahiri ka thënë se në Bruksel morën përprahje për procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën, shkruan Front Online. Përmes një postimi në Facebook, Tahiri thotë se në të gjitha takimet në Parlamentin...
Lajme06 Shtator 2020
Në një postim të bërë më 4 maj të vitit 2016, Abrashi, kishte shkruar: “Urime liberalizimi, Urime Kosovë! Me MSA dhe liberalizim, perspektiva evropiane merr kuptim të plotë!”. Në foton në këtë postim shihej aty...
Lajme26 Gusht 2020
Valeska Esch, zëvendësdrejtoreshë ekzekutive e Institutit gjerman Aspen, ka folur për liberalizmin e vizave për Kosovën. Ajo ka thënë se tani për tani nuk është e qartë se cilat vende e përkrahin liberalizimin për Kosovën,...
Lajme21 Gusht 2020
Koordinatori shtetëror për dialogun Kosovë-Serbi, Skender Hyseni, gjatë një vizite zyrtare në Francë, përveç temave lidhur me marrëveshjen me Serbinë ka kërkuar edhe liberalizim vizash. Madje, këtë thotë t’ua ketë kërkuar “me përunjësi”. Është takuar...
Lajme31 Korrik 2020
Sundimi i Ligjit, luftimi i krimit të organizuar dhe korrupsionit është një prej fushave në të cilën Kosovës po i kërkohet një punë më e madhe, meqë aspekti i sigurisë është një prej më të...
Lajme28 Korrik 2020
Në fillimi i këtij muaji Gjermania e ka marrë presidencën gjashtëmujore të Bashkimit Evropian. Me këtë rast, Këshilli Koordinues i Diasporës (KKD) i ka dërguar  Kancelares  gjermane Angela Merkel urimet më të mira si dhe...
Lajme23 Korrik 2020
Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avduallah Hoti ka realizuar sot një takim virtual me drejtuesit e Qendrës së Politikave Evropiane (Europian Policy Centre), ku morën pjesë mbi 40 eurodeputetë. Ndonëse në këtë bashkëbisedim...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.