×
Etiketë: lehtë
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka deklaruar se për Serbinë “model për gjetjen e një zgjidhjeje politike” kur janë në pyetje raportet me Kosovën janë Marrëveshja e Daytonit e 1995-s, që i dha fund...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Sipas një studimi të publikuar nga Qendra për Kontrollimin dhe Parandalimin e Sëmundjeve e Shteteve të Bashkuara, koronavirusi përhapet lehtë në mesin e udhëtarëve gjatë fluturimeve të gjata me aeroplan. Në raport përmendet rasti i...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Gjatë pandemisë së koronës gjermanët dëgjonin këshillat e virologut, Christian Drostenit. Në një intervistë për Deutsche Wellen ai paralajmëron se kemi përpara një dimër të vështirë. DW: Dhe sa kohë do të na duhet të...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Në konferencën e parë si ministri i Financave, Fatmir Besimi prezantoi masat që i ka ndërmarrë ministria që ai drejton. Besimi tha se duhet të punohet në mënyrë aktive në mënyrë që qytetarët t’i gëzojnë...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Rënie e lehtë e numrit të të infektuarve të rinj me Covid-19 u shënua në 24 orët e fundit, kur u regjistruan 98 raste, nga gjithsej 1.253 testimet. Kompetentët megjithatë sërish apeluan që qytetarët t’i...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Dr Anthony Fauci, eksperti kryesor i sëmundjeve infektive në SHBA, u bëri thirrje amerikanëve që të bëhen gati për atë që do të pasojë gjatë muajve të vjeshtës dhe dimrit. “Mos nënvlerësoni kurrë, kurrë potencialin...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Ka ende shumë paqartësi në lidhje me rolin e fëmijëve në përhapjen e koronavirusit, kjo sepse shkollatdhe kopshtet kanë qenë të mbyllura prej kohësh. Por tani me hapjen e tyre ka edhe raporte të reja....
Lifestyle07 Shtator 2020
Kjo recetë nuk kërkon përdorimin e petëve, duke e bërë pjatën pak më të lehtë e të shëndetshme për ata që duan të ruajnë peshën e tyre. Shije e përktyer e cila nuk duhet ta...
Lajme04 Shtator 2020
Komiteti i emerxhencave për parandalimin e pandemisë globale Covid-19, ka vlërësuar gjendje të qetë në 24 orët e fundit, ku janë shënuar vetëm tre raste pozitive dhe një numër i madh i të shëruarve, mirëpo...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Në Shqipëri do të mbizotërojë mot nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm, por që herë pas here do të ketë reshje shiu, kryesisht në zonat malore. Sipas Meteoalb,...
Lajme24 Gusht 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se sot është diskutuar komplet rreth temës së dialogut dhe nuk është biseduar për zgjedhjen e presidentit. Haradinaj në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka...
Lajme19 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka folur rreth infeksionit me koronavirus dhe kërkesës së Lëvizjes Vetëvendosje për dorëheqje. Ai ka thënë se COVID-19 e ka kaluar lehtë, ndërkohë që ka zhvilluar punën nga shtëpia derisa...
Lajme12 Gusht 2020
Ilir Aliahmeti në RTV Dukagjini ka thënë se politikat cenzuruese në Ballkan ishin të gabuara sa i përket coronavirusit. “Masat shtypëse u morën shumë herët. Hapja pastaj ndikoi në rritjen e rasteve. Ishte e ditur...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.