×
Etiketë:
Lajme30 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj, mbrëmë ka deklaruar se kryeministri Avdullah Hoti e merr bukën me vete në punë. Ndaj kësaj deklarate të tij, ka reaguar zyrtari i Vetëvendosjes, Adnan Rrustemi i cili i thotë Slemanajt le...
Lajme30 Shtator 2020
Zëvendëskryeministri Driton Selamnaj ka deklaruar se kryeministri Hoti merr bukë me vete në punë. Pas kësaj deklarate të Selmanajt, ka deklaruar zyrtari i LVV, Adnan Rrustemi i cili ka thënë që ti tregoj fakturat e...
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Dr. Hatije Ismaili ka fituar titullin “Mjeku im” në Slloveni, duke lënë prapa disa mjekë slloven Revista “Viva” në Slloveni ndan për çdo vit çmimin “Doktori im”, i cili dorëzohet nga presidenti i vendit Borut...
Lajme23 Shtator 2020
Kryeministrat Avdullah Hoti dhe Edi Rama janë pajtuar për shtyrjen e mbledhjes së përbashkët të dy qeverive, e paraparë këtë të premte, për datën 2 tetor, për shkak të raportimit të kreut të ekzekutivit kosovar...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Lideri rus i opozitës Alexey Navalny doli nga spitali ”Berlin Charité”, ku ai u shtrua pas helmit në Tomsk. ”Pas 32 ditëve të shtrimit në spital, 24 prej të cilave kaluan në kujdes intensiv, kushtet...
Lajme21 Shtator 2020
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), më 5 gusht, ka pranuar vendimin e Odës së Avokatëve të Kosovës (OAK), për shkëputjen e njëanshme të memorandumit të bashkëpunimit, i cili iu mundësonte anëtarëve të AGK-së përfaqësim...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Stuhia tropikale Sally i ka lënë rreth 550,000 persona pa furnizim me energji elektrike në pjesën juglindore të Shteteve të Bashkuara. Uragani solli reshje të shumta të shiut dhe erëra të fuqishme përgjatë bregdetit amerikan...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një tjetër gazetar u gjet i vdekur në Meksikë këtë javë, i pesti këtë vit në historinë e zymtë të sulmeve të vendit kundër shtypit. Gazetari veteran, Julio Valdivia u gjet të mërkurën pasdite në...
Lajme13 Shtator 2020
Një qytetar ka shpërndarë një fotografi përmes së cilës thotë se një person i vdekur është lënë në një dhomë me pacientë të tjerë për pesë orë Drejtoresha e Pulmologjisë, Rukije Mehmeti, ka thënë për...
Lajme12 Shtator 2020
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, duke kujtuar 11 shtatorin, ka dhënë një porosi që të "luftohet shkatërrimi me krijimin, duke punuar së bashku, këtu në Kosovë, në SH.B.A. dhe gjithandej globit,...
Lajme08 Shtator 2020
Gjatë ditës së djeshme, një pako me rreth 4 mijë dosje është lënë në zyrat e OVL-UÇK-së nga një person i panjohur. Aty u tha se gjenden emra të dëshmitarëve të Gjykatës Speciale, gjë që...
Front TV28 Gusht 2020
Virusi i preku pothuajse të gjithë. Nuk njohu moshë. Por, një kategori e shoqërisë, ajo e të moshuarve, e pati më të vështirë përballimin me të. Kështu thanë ekspertët shëndetësorë. E, këto deklarata të tyre...
Lajme28 Gusht 2020
PDK është opozitë konstruktive në tema e çështje të mëdha e të rëndësishme për vendin. Kështu ka deklaruar Sejdi Hoxha deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e PDK-së, në RTK. Tutje ai shtoi se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.