×
Etiketë: kujt
Lajme25 Shtator 2020
Sekretari i OVL-së, Faton Klinaku, ka fyer rëndë pjesëtarët e Policisë së Kosovës, të cilët po monitorojnë bastisjen e EULEX’it brenda zyrës së organizatës së veteranëve. Klinaku i revoltuar nga kërkesa e Policëve kosovarë për...
Lajme17 Shtator 2020
Serbia nuk ka pronë të saj në Kosovë dhe pretendimet e saj për prona në Kosovë janë krejtësisht të natyrës politike, vlerësojnë Afrim Hoti, profesor i të Drejtës Ndërkombëtare dhe Muhamet Sadiku, ekspert i çështjeve...
Lajme08 Korrik 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka bërë një thirrje publike për deputetët e Kuvendit të Kosovës që të miratohet një rezolutë për shkarkimin e anëtarëve të Listës Serbe nga Qeveria, pasi që lideri...
Lajme03 Korrik 2020
Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti duke komentuar mos dhënien e 170 eurove për punëtorët që nuk kanë punuar, apo kanë pas vështirësi në kohën e pandemisë, ka thënë se do të jetë vonë...
Lajme03 Korrik 2020
Qeveria ende nuk ka lëshuar edhe nga 170 euro për punëtorë nga Pako Emergjente, ndërsa kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti vazhdimisht ka bërë thirrje që të zbatohet kjo pako në tërësi. “Deri më tani hapësira...
Lajme21 Qershor 2020
Kanë filluar zgjedhjet parlamentare në Serbi, ndërsa votimet janë organizuar të mbahen edhe në Kosovë, përkatësisht në veri të Mitrovicës. Deputeti nga Lista Serbe, Slavki Simic ka votuar në Leposaviq ku edhe ka treguar haptas...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.