Lajme

Ahmeti i zhgënjyer: S`po di më kujt t`i apeloj që të kryhen pagesat prej 170 eurove për punëtorët

Ahmeti i zhgënjyer: S`po di më kujt t`i apeloj që të kryhen pagesat prej 170 eurove për punëtorët
19:30 | 03 Korrik 2020

Qeveria ende nuk ka lëshuar edhe nga 170 euro për punëtorë nga Pako Emergjente, ndërsa kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti vazhdimisht ka bërë thirrje që të zbatohet kjo pako në tërësi.

“Deri më tani hapësira e këtij diskutimi në publik minimale. Në debate, më përpara analistët po diskutojnë politikat Amerikane karshi Rusisë se sa për temat jetike si nje pagesë 170 euro për punëtorë”, tha ai.

Tutje, Ahmeti thotë që nuk din kujt të i apelojë për këtë çështje.

Postimi i plotë:

170 milion ka qenë pakoja emergjente fiskale e qeverisë Kurti. Por edhe ajo pako nuk është paguar në tërësi për shkak se nuk ka pas autorizim të Kuvendit.

Për me u pagu pjesa tjetër duhet me kalu rishikimi i buxhetit. E si duket prapë nuk ka vota në Kuvend.

Për rimekembjen ekonomike po punojnë ekspertët. Deri më tani hapësira e këtij diskutimi në publik minimale. Në debate, më përpara analistët po diskutojnë politikat Amerikane karshi Rusisë se sa për temat jetike si nje pagesë 170 euro për punëtorë.

Spo di mo kujt me i apelu për këtë çështje!

Kur të ballafaqohemi me krizë socio-ekonomike në vjeshtë do të jetë vonë.

Ekonomia, ekonomia dhe ekonomia.

Një delegacion i Prince Coffee viziton plantacionet e kafesë në Indi

Të tjera