×
Etiketë: krasniqi
Lajme25 Gusht 2020
Ish komandant i UÇK-së, Hisen Berisha, ka thënë se, Gjykata Speciale nuk ka arritur të ngritë asnjë aktakuzë për 4 vjet e 8 muaj. Berisha ka thënë se publikimi i propozim aktakuzave nga Specialja ka...
Lajme20 Gusht 2020
Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nisma Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, ka deklaruar se rruga Deçan-Plavë duhet të ndërtohet, pasi sipas tij ajo hap mundësi të reja për qytetarët. Në një postim në Facebook, Krasniqi shkruan se...
Lajme19 Gusht 2020
Trendi i uljes së rasteve të të infektuarve me COVID-19, nuk nënkupton që mos të vazhdojmë të jemi vigjilentë. Kështu ka thënë në Kanal10, infektologu Valbon Krasniqi, ushtrues detyre i drejtorit të SHSKUK. “Edhe pse...
Lajme18 Gusht 2020
Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, thotë se problemi i Kosovës me Serbinë nuk është e ekonomik, por puro politik. Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, Krasniqi ka thënë se iluzionet se problemi...
Lajme16 Gusht 2020
Pas një sëmundje të shkurtër si pasojë e COVID-19, vdiq në moshën 66-vjeçare veprimtari i çështjes kombëtare, Rexhë Mehmet Krasniqi. Ai ishte veprimtar i viteve ‘90-ta i çështjes kombëtare, një nga themeluesit e shoqatës për...
Ekonomi15 Gusht 2020
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka zhvilluar një takim virtual me përfaqësues të UNDP-së në Kosovë nga të cilët ka kërkuar mbështetje në projektet për ndihmë bizneseve duke ua prezantuar një projekt konkret...
Lajme13 Gusht 2020
Albert Krasniqi nga “Demokracia Plus”  thotë se nëse konfirmohen aktakuzat e Speciales gara për ta pasuar Kadri Veselin në krye të PDK-së do të jetë mes njerëzve të mbështetur nga Hashim Thaçi dhe atyre që...
Lajme12 Gusht 2020
Lëvizja Vetëvendosje nuk mund ta rrëzojë Qeverinë Hoti, pavarësisht se ka nisur procedurën për mbledhjen e votave për një seancë të jashtëzakonshme në Kuvend. Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës Memli Krasniqi e ka quajtur...
Lajme12 Gusht 2020
Kryetari i Këshillit Kombëtar të NISMA-s, Jakup Krasniqi, iu është drejtuar përmes një kërkese liderëve të subjekteve politike në Kosovë.Krasniqi thotë se duhet ulur e diskutuar shtruar për të gjitha problemet që po përballet Kosova,...
Front TV11 Gusht 2020
Infekologu Valbon Krasniqi në intervistën për Front Online është shprehur se vaksina anti-Covid nuk mund të jetë e gatshme për këtë vit duke pasur parasysh fazat nëpër të cilat duhet të kalojë. “Të gjithë ato faza...
Lajme11 Gusht 2020
Infektologu Valbon Krasniqi ka thënë se po përgatiten për përballje me virusin edhe në vjeshtë, ku situata do  të rëndohet pasi shfaqet edhe gripi sezonal. “Duhet të kemi parasysh që në vjeshtë mund ta kemi...
Lajme05 Gusht 2020
Pas Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, edhe partneri tjetër i koalicionit qeverisë Nisma për Kosovën është e pakënaqur me mënyrën se si kryeministri Avdullah Hoti po i udhëheqë bisedimet finale me Serbinë. Kryetari i Këshillit...
Vip05 Gusht 2020
Ramadan Krasniqi i takon grupit të skeptikëve që nuk i besojnë ekzistencës së koronavirusit. Ai në Klan Kosova deklaroi se nuk beson në COVID-19 dhe thotë se numri i vdekjeve përpara ka qenë më i...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.