×
Etiketë: kosovarëve
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Qytetarët e Kosovës nuk mund të shkojnë në Mal të Zi, pa prezantuar para autoriteteve, një test negativ për koronavirus. Ky vendim i Qeverisë malazeze, ka hyrë në fuqi mesnatën e 21 qershorit. Testi negativ...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Qytetarët e Kosovës mund të hyjnë në Mal të Zi vetëm nëse prezantojnë testin negativ për koronavirus. Kjo masë është vënë javë më parë, ndërsa është në fuqi ende. Qeveria e Malit të Zi të...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Në Maqedoninë e Veriut në mbledhjen e mbajtur sot nga Komisioni për Sëmundje Infektive ka vendosur që t`i propozojë Qeverisë, që prej ditës së nesërme shtetasit e Serbisë, Kosovës, Bosnjës dhe Hercegovinës dhe Malit të...
Lajme05 Korrik 2020
Hoti: 30 % e kosovarëve s’besojnë që ka virus, kjo është e patolerueshme “S’ka virus”, është bërë një prej shprehjeve më të shpeshta të këtyre ditëve, e cila po përdoret me ironi nga shumë qytetarë...
Lajme20 Qershor 2020
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon ka polemizuar në rrjetin social Twitter me Emisarin Special të Presidentit Trump, Richard Grenell dhe e me ish-ministrin e Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli lidhur me...
Lajme19 Qershor 2020
Nga korriku Gjermania do të merr presidencën e Këshillit të Bashkimit Europian. Kjo është një shpresë për anëtaren e Parlamentit Europian, Viola Von Cramon, se ky ndryshim i Presidencën mund të jetë në të mirën...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Një 57-vjeçar me origjinë nga Kosova është gjetur i vrarë në Regensburg të Gjermanisë. Sipas mediave gjermane, një 55-vjeçar, po ashtu kosovar, është arrestuar si i dyshuar. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të stacionit të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.