×
Etiketë: konfirmohet
Lajme15 Shtator 2020
Avokatja Fehmije Gashi- Bytyqi, e cila është e akredituar nga Gjykata Speciale thotë se afatet ligjore e përcaktojnë se Gjyqtari i Procedurës Paraprake ka kohë deri në 6 muaj për konfirmim apo jo të aktakuzës...
Lajme27 Gusht 2020
Shefja e diplomacisë kosovare Meliza Haradinaj-Stublla ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me homologun e saj islandez, Gudlaugur Thor Thordarson, gjatë të secilës ajo ka shprehur mirënjohjen për mbështetjen e Islandës ndaj Kosovës, duke theksuar...
Lajme24 Gusht 2020
Bazuar në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, sot në territorin e Komunës së Malishevës, janë regjistruar dy raste të reja me COVID-19, në fshatrat Carrallukë dhe Lladrovc, mirëpo njëri...
Lajme21 Gusht 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar se të hënën do të takohen krerët partive të koalicionit. Kështu tha ai sot në Kanal 10, ku shtoi se takimi fillon nga ora...
Lajme03 Gusht 2020
Në komunën e Malishevës janë konfirmuar edhe 5 raste të reja ku njëri prej tyre dy ditë më parë kishte vdekur. Në njoftimin e Komunës thuhet se në mesin e 5 rasteve të reja të...
Lajme27 Korrik 2020
Gjykata e Apelit e ka konfirmuar aktakuzën e ngritur nga Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), me të cilën dy zyrtarët e Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), Sanije Rexha dhe Kushtrim Bala,...
Lajme23 Korrik 2020
Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi, gjatë ditës së hënë ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmin e ka vet Krasnqi. Teksa ka deklaruar se gjendja e tij shëndetësore është stabile dhe se...
Lajme22 Korrik 2020
Edhe një person nga Kamenica ka humbur betejën me koronavirus. Kjo është vdekja e dytë nga Kamenica e konfirmuar nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike Lajmin e bëri të ditur kryetari i Komunës, Qëndron Kastrati....
Lajme22 Korrik 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, u shpreh i bindur se në rast në konfirmimit të aktakuzës nga Gjykata Speciale, presidenti i vendit Hashim Thaçi do të jap dorëheqje. Haradinaj në Rubikon...
Lajme21 Korrik 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas kthimit nga Brukseli, ku u takua me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, për arritjen e një marrëveshje finale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, sot i...
Lajme16 Korrik 2020
Sot bëhen katër ditë kur ka nisur intervistimi i presidenti të vendit, Hashim Thaçi, në Gjykatën Speciale. Ftesa për intervistim i erdh presidentit pak javë pas ngritjes së aktakuzës nga Prokurori i Specializuar, pranë kësaj...
Lajme15 Korrik 2020
Ditë më parë Prokuroria Speciale e Hagës ka bërë publike dërgimin e aktakuzës kundër kreut të PDK’së, Kadri Veselit, për konfirmim tek gjyqtari i procedurës paraprake. Një veprim i tillë i Prokurorisë së Hagës ka...
Lajme12 Korrik 2020
Bazuar në rezultatet zyrtare të komunikimit të Komunës së Malishevës, me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike, dje janë regjistruar tri raste të prekur me COVID-19, ku njëri prej tyre është konfirmuar pas vdekjes. Sipas komunës...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.