×
Etiketë: huaj
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Finalizohet operacioni ndërkombëtar, 7 shqiptarë në pranga, arrestohen dhe të huaj nga 35 vende. Operacioni ndërkombëtar është koduar ” SEE JAD”. Operacioni katër ditor u organizua nga Europol, me fokus parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Shtetasit e huaj që jetojnë në Zvicër përbëjnë gati 25 përqind të popullsisë së vendit. Shifrat zyrtare zbulojnë shumë fakte interesante rreth këtyre njerëzve. Ky informacion është edhe më i rëndësishëm përpara referendumit mbarëkombëtar më...
Lajme19 Shtator 2020
Çdo ditë që fermerët kosovarë detyrohen të derdhin nga një cisternë me qumësht në lum, së paku një kamion i ngarkuar me qumësht nga Sllovenia, Maqedonia e Çekia hynë në Kosovë. Të dhënat e Ministrisë...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Enti Shtetëror për Statistikë në korrik të këtij viti ka evidentuar 75.591 turistë të cilët kanë realizuar 436.180 bujtje. Numri i turistëve në krahasim me korrikun e vitit 2019, është zvogëluar për 56 për qind,...
Kronika13 Shtator 2020
Dy persona janë arrestuar në Gjilan, pasi që të njëjtit janë takuar dhe arrestuar në shtëpinë e pronarit duke depërtuar me forcë dhe duke shfrytëzuar për banim. Pronari nuk është takuar ndërsa dy të dyshuarit...
Ekonomi12 Shtator 2020
Burim Piraj, pronar i industrisë së mishit “Meka”, përballet në vazhdimësi me reduktim të energjisë elektrike. Mungesa stabile me energji elektrike, thotë ai, po i shkakton humbje të mëdha materiale në biznesin e tij. “Ka...
Lajme07 Shtator 2020
Policia e Kosovës të mesnatën e së shtunës e ka arrestuar një person. I njëjti e kishte sulmuar fizikisht një shtetas të huaj. Viktima kishte pranuar tretman mjekësor. Ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit...
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Serbia ka marrë masa të reja për disa shtete të rajonit sa i përket luftës kundër pandemisë COVID-19 Të huajt që shkojnë në Serbi nga disa vende të caktuara do të duhet të kenë një...
Bota/Rajoni10 Gusht 2020
Qeveria e Kuvajtit njoftoi se kanë një plan për dëbimin e mbi gjysmë milion punonjësve të huaj për të eliminuar kështu pabarazitë në tregun e punës dhe ndikimin mbi strukturën demografike. Ministrja e Ekonomisë e...
Lajme03 Gusht 2020
Një shtetas i huaj, gjatë ditës së sotme ka ndërruar jetë. Zëdhënësi i policisë për Rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, tha për GazetaBlic, se dyshimet e para rreth ngjarjes dhe rastit në fjal, janë se...
Bota/Rajoni28 Korrik 2020
Hotelet në Spanjë do të ofrojnë teste për Covid -19 falas për të gjithë turistët e huaj para se të kthehen në vendet e tyre. Kjo është një mënyrë për të bindur turistët, sidomos britanikët,...
Kronika16 Korrik 2020
Policia e Kosovës me datë 15 korrik 2020 ka intervistuar një person të dyshuar lidhur me veprat penale “Falsifikimi i dokumenteve” nga neni 390, “Mashtrimi” nga neni 323 dhe “Legalizimi i përmbajtjes së rreme” nga...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump, hodhi poshtë vendimin e saj, për të revokuar vizat për studentët e huaj. Universitetet e Harvardit dhe MIT, me mbështetjen e një numri institucionesh të tjera, kishin ndërmarrë veprime...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.