×
Etiketë: hapësinor
Lajme07 Shtator 2020
Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale e komunës së Gjilanit njofton qytetarët që sonte nis faza së katërt e dezinsektimit hapësinor me qëllim të eliminimit të insekteve që ditëve të fundit ka një shtim të...
Lajme26 Gusht 2020
Nga sonte, më 26 gusht, dhe për gjashtë ditë rresht zhvillohet faza shtesë e dezinsektimit hapësinor të lagjeve të kryeqytetit dhe të zonave rurale, njoftoi Komuna e Prishtinës. “Çdo mbrëmje nga ora 19:30 për gjashtë...
Lajme21 Gusht 2020
Komuna e Gjilanit, pas përmirësimit të kushteve atmosferike, do të rifillojë sonte fazën e tretë të dezinsektimit hapësinor për të krijuar një ambient pa insekte të dëmshme dhe pengesë në jetën e qytetarëve të Gjilanit....
Lajme17 Gusht 2020
Komuna e Gjilanit nis sot fazën e tretë të dezinsektimit hapësinor për të krijuar një ambient pa insekte të dëmshme. Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, e cila menaxhon me këtë projekt ka konfirmuar se...
Lajme10 Gusht 2020
Komuna e Prishtinës sonte për të pestën herë do të bëjë dezinsektimit hapësinor. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar dezinsektimit hapësinor do të bëhet sonte në ora 19:30. “Sonte, në ora 19:30, fillon faza...
Lajme21 Korrik 2020
Sonte do të nisë faza e dytë e dezinsektimit hapësinor në Gjilan. Dezinsketimi do të fillojë nga ora 19:30 e do të zgjasë deri në mesnatë. Do të bëhet përgjatë tri ditëve, si[ është njoftuar...
Lajme09 Korrik 2020
Me qëllim të procedimit të mëtejmë të dokumentit Plani Hapësinor i Parkut Kombëtar Bjeshkët e Nemuna, sot është mbajtur një takim pune me kryetarët e komunave të asaj zone me ministrin e Ekonomisë dhe Ambientit....
Lajme09 Korrik 2020
Me qëllim të procedimit të mëtejmë të dokumentit Plani Hapësinor i Parkut Kombëtar Bjeshkët e Nemuna, sot do të mbahet një takim pune i organizuar nga Ministria e Ekonomisë dhe Ambientit. Në këtë takim do...
Lajme29 Qershor 2020
Sot, e hënë, 29 qershor në ora 19:00, fillon faza e tretë e dezinsektimit hapësinor në Komunën e Prishtinës. Monitorimi i këtij procesi nga ana e Komunës së Prishtinës do të jetë i vazhdueshëm, dhe...
Lajme27 Qershor 2020
Komuna e Gjilanit ka bërë të gjitha përgatitjet për të filluar faza e parë e dëzinfektimit hapësinor dhe kështu edhe këtë vit është paraparë që ky projekt të bëhet në tri faza. Drejtoria e Shëndetësisë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.