×
Etiketë: hakerëve
Lajme21 Shtator 2020
Koordinatori nacional për siguri kibernetike, Zafir Berisha, ka folur në lidhje me hakimin e faqes së tij në Facebook, duke thënë se shteti i zë lepurin me qerre, raporton portali Front Online. “ Të bëjnë...
Auto19 Shtator 2020
Tre hakerë të rinj nga Kosova u arrestuan të enjten nga Policia. Atyre iu vunë prangat pas një hetim të gjatë të Sektorit për Hetime të Krimeve Kibernetike dhe FBI-së. Këta persona dyshohet se kanë...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Hakerët e lidhur me qeverinë kineze synuan kompaninë bioteknike Moderna Inc, një zhvillues kryesor i hulumtimit të vaksinave koronavirus me bazë në SHBA, në fillim të këtij viti në një përpjekje për të vjedhur të...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Kandidati për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, miliarderët Elon Musk, Jeff Bezos dhe Bill Gates janë në mesin e shumë figurave të shquara amerikane, që hakerët ua kanë sulmuar llogaritë në Twitter, këtë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.