Gjuha:
×
Etiketë: gastronomët
Lajme27 Korrik 2020
Në emisionin Frontal në T7 ka qenë i ftuar Shpat Hashani nga Shoqata e Gastronomëve. Ai ka folur për protestën e së hënës para qeverisë ku kanë kërkuar përkrahje financiare. Sipas Hashanit gastronomet kanë qenë...
Lajme26 Korrik 2020
Për të ngritur zërin dhe kërkesat e tyre që i vlerësojnë si legjitime dhe të arsyeshme, gastronomët e Kosovës, nesër do të organizojnë aksion simbolik dhe mbyllje një orëshe të lokaleve duke i dorëzuar simbolikisht...
Lajme26 Korrik 2020
Pavarësisht rritjes së numrit të rasteve gastronomët po këmbëngulin të iu zgjatet orari i punës.Madje të njëjtit kanë paralajmëruar edhe protestë të hënën. Për zgjatjen e orarit të punës së tyre po kërkojnë edhe nga...
Ekonomi24 Korrik 2020
Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës dhe kryetari i Shoqatës se Biznesmeneve dhe Zejtareve në Prizren, i kanë bërë thirrje bizneseve në këtë qytet që të hënë t’i mbyllin bizneset dhe të marrin pjesë...
Biznes21 Korrik 2020
SHBZ “Esnaf” me anëtarët e vet dhe me përfaqësuesit e sektorit të gastronomisë në Prizren, ka organizuar një mbledhje për të diskutuar rreth ndikimit të kufizimit të qarkullimit dhe efektin e masave të fundit për...
Lajme21 Korrik 2020
Shoqata e Gastronomëve të Kosovës të hënën do të organizojë një aksion para Qeverisë së Kosovës. ata po paralajmërojnë edhe mbyllje të lokaleve, nëse Qeveria e Kosovës nuk i shqyrton kërkesat e tyre për orarin...
Lajme20 Korrik 2020
Shoqata e Gastronomisë së Kosovës kërkon përkrahjen e shtetit pasi që janë në prag falimentimit. Në një konferencë për media, Petrit Kllokoqi, kryetar i shoqatës, i ka bërë thirrje qeverisë së Kosovës për ndihmë në...
Lajme16 Korrik 2020
Gastronomët në Gjakovë, kanë njoftuar se çdo natë do të përkujdesen për mjekët kujdestarë dhe repartet e ndryshme në këtë komunë, të cilët janë të përkushtuar dhe punojnë përballë rrezikut të shtuar në Spitalin e...
Lajme16 Korrik 2020
Shoqata e Gastronomëve të Kosovës, përmes një njoftimi kanë treguar së janë para falimentimit për shkak të situatës së krijuar në vend pas përhapjes së pandemisë së coronavirusit ku shumë biznese për disa muaj u...
Lajme14 Korrik 2020
Gastronomët e qytetit të Kaçanikut janë kanë kërkuar nga organet komunale që t’u zgjatet orari i punës deri në ora 23:00, ndonëse qeveria ka lejuar deri në ora 21:00. Kryesuesi i tyre, Kastriot Bushi ka...
Lajme08 Korrik 2020
Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka takuar përfaqësuesit e bizneseve të gastronomisë që operojnë në qytetin e Mitrovicës, me të cilët kanë diskutuar lidhur me peticionin e dorëzuar ditën e djeshme për funksionimin e këtyre...
Lajme08 Korrik 2020
Gastronomët në komunën e Gjilanit po protestojnë kundër vendimit të Qeverisë së Kosovës e cila kufizon veprimtarinë e tyre nga ora 21:00 deri në ora 5 të mëngjesit. Ata vlerësojnë se kufizimi është i papranueshëm...
Ekonomi06 Korrik 2020
Pas shtimit të rasteve me COVID-19 ditëve të fundit, Qeveria e Kosovës mori vendim që nga sot të gjitha shërbime e gastronomisë, përfshirë restorantet, kafiteritë, klubet e natës të mos ofrojnë shërbime nga ora 21:00...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.