×
Etiketë: forcave
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis njoftoi sot një program të madh të blerjeve të armëve dhe një riorganizim të forcave të armatosura të vendit, ndërkohë që tensioni rritet me Turqinë në Mesdheun Lindor. Mitsotakis theksoi se...
Lajme14 Gusht 2020
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri, ka thënë se defilimi i përbashkët i forcave të KFOR-it me ato serbe në territorin e Kosovës ka qenë gabim. I dyti i Qeverisë Hoti në seancën e sotme plenare...
Lajme09 Gusht 2020
Më 7 gusht, nuk ishte hera e parë që misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë, KFOR-i, kreu një patrullim të sinkronizuar me Forcat e Armatosura serbe, në vijën kufitare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Kjo është...
Front TV20 Korrik 2020
Kryetari i PD-së në Shqipëri, Lulzim Basha, ka takuar Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Në takimin me të ai ka thënë se kanë shkëmbyer informacionet lidhur me situatën si në Kosovës edhe në Shqipëri. Basha...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Zyrtarët afganë kanë thënë se militantët talibanë i kanë organizuar disa sulme gjatë natës së kaluar dhe i kanë goditur disa pika të kontrollit në pjesën veriore të vendit, duke vrarë së paku 14 pjesëtarë...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Një zyrtar i lartë i qeverisë afgane i ka akuzuar talibanët se e kanë nisur një valë të sulmeve para bisedimeve të mundshme mes dy palëve, duke thënë se militantët i kanë vrarë 291 pjesëtarë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.