×
Etiketë: fakte
Lajme11 Shtator 2020
Banorët në Prekaz dhe vizitorët në kompleksin memorial “Adem Jashari” e quajnë absurde çështjen e dosjeve të cilat ditë më parë u lan në zyrat e OVL-UCK-së e që po pretendohet se janë të Gjykatës...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Jackie Chan lështë një aktor, regjisor, këngëtar dhe kaskader kinez. Lindur në Hong Kong, në fillimet e veta ai njihej me nofkën Sing Lung (Dragoi). Karriera e tij përfshin një sërë filmash të realizuar në...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Sot shënohet Dita Botërore e Majtas. Dita e Majtakëve u krijua në Shtetet e Bashkuara në vitin 1976 për të promovuar vetëdijen për vështirësitë me të cilat përballen dhe avantazhet dhe disavantazhet e tyre. Për...
Bota/Rajoni10 Gusht 2020
Cilësia e jetës në Suedi është e ndryshme sesa në pjesët e tjera të botës, dhe fakti që ata filluan të implantojnë mikroçipa te njerëzit, vetëm nxiti perceptimin se suedezët janë "sikur të mos jenë...
Lajme16 Korrik 2020
Ish-diplomati amerikan, James Rubin, i cili ka shërbyer edhe si asistent i i Sekretarit Amerikan të Shtetit për Çështje Publike në kohën e presidentit Bill Clinton dhe zëdhënës i State Departamentit, në një intervistë për...
Lajme10 Korrik 2020
Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Përparim Kryeziu e ka quajtur Ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj sfidues të shkencës. Kryeziu ka thënë se ministri po kërkon kot fajtorin për gjendjen e krijuar nga koronavirusi, pasi që sipas...
Lifestyle09 Korrik 2020
Trupi i gruas, ndonëse mund të përshkruhet gjerësisht si i butë dhe delikat, ndodh të durojë edhe dhimbjet e paimagjinueshme të lindjes. Por kjo nuk është e gjitha. Ka shumë gjëra që nuk i dimë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.