×
Etiketë: emër
Lajme29 Shtator 2020
Avokati i njohur, Skënder Musa, ka thënë se paraqitja e sotme e Nasim Haradinajt në Gjykatën Speciale ka treguar se nuk ka asnjë bazë ligjore që ai të mbahet atje e më së paku të...
Lajme22 Shtator 2020
Kryetari i Vetëvendosjes Ablin Kurti, ka zbuluar emrin e këshilltarit të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe bashkëpunuesit të vet, ku sipas tij, këta të dy paskan pasur një bisede, e ku këshilltari i Thaçit...
Lajme09 Shtator 2020
Nënkryetari i AAK-së Ardian Gjini ka thënë se përfaqësuesit e këtij subjekti, në delegacionin e Kosovës në Shtëpinë e Bardhë, nuk u ndjenë komod, për shkak të çështjes së Ujmanit. Gjini në Info Magazine deklaroi...
Lajme15 Gusht 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, deklaron se ka shumë kriminelë të cilët po fshihen në Serbi, e pavarësisht nënshkrimit të marrëveshjes në Bruksel për bashkëpunim juridik, nuk ka pasur bashkëpunim nga ky shtet. Selimi zotohet...
Lajme13 Gusht 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka kujtuar veprimtarin e shquar të çështjes kombëtare, Adem Demaçin. Përmes një postimi në Facebook, Kurti kujton se si 22 vite më parë, Adem Demaçi mori detyrën e përfaqësuesit...
Bota/Rajoni02 Gusht 2020
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas vdekjes së nënës së tij i ka falënderuar të gjithë ata që i kanë shprehur ngushëllime. “Edhe në emër familjes sonë lejomëni t’ju falënderoj përulësisht, për praninë tuaj të...
Lajme21 Korrik 2020
Koordinatori për dialogun me Serbinë, të cilin e ka emëruar Qeveria e Kosovës të martën, nuk mund të jetë i efektshëm pa një legjitimitet nga i gjithë spektrit politik në vend dhe për më shumë,...
Lajme20 Korrik 2020
Sot për herë të parë do të mblidhet Komisioni Hetimor Parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë. Mbledhja e parë e këtij komisioni të formuar me kërkesën e PDK-së mbahet me fillim prej orës...
Lajme14 Korrik 2020
Zgjim Hyseni nga Partia Socialdemokrate, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se ekziston një aleancë mes disa pjesëtarëve të shoqërisë civile, dhe publicistit Veton Surroi dhe kryetarit të VV’së, Albin Kurti. Hyseni shpjegon se...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, e ka uruar homologun e tij amerikan me rastin e 244 vjetorit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ai ka uruar që lidhjet ndërmjet shqiptarëve dhe amerikaneve të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.