×
Etiketë: ekspertët
Lajme02 Korrik 2020
Ekspertëve të huaj s’iu pëlqen vendimi i Qeverisë Hoti për ekspertët e dialogut: Dinë t’i komplikojnë gjërat Formimi i Këshillit të Ekspertëve për dialogun me Serbinë nga ana e Qeverisë së Kosovës vetëm mund të...
Bota/Rajoni01 Korrik 2020
Spitali dhe terapitë intensive janë dy elementë të rëndësishëm, kur është fjala për të monitoruar “sjelljen” e Covid-19. Në Itali, ku dy muaj më parë, rastet e vdekjeve në ditë iu afruan disa herë shifrës...
Lajme01 Korrik 2020
Gjermania mori sot kryesimin e Këshillit të Bashkimit Evropian duke ngjallur shpresa të reja te populli i Kosovës rreth liberalizimit të vizave. Ky proces ka ngecur pavarësisht se autoritetet në Kosovë janë të sigurtë se...
Lifestyle01 Korrik 2020
Nëse jeni duke tentuar ta përmirësoni gjendjen e shëndetit tuaj, atëherë me siguri keni provuar të gjeni suplementet e duhura ushqimore. Por pyetja është a ju duhen vërtet këto suplemente? Shtojcat ushqimore ose ideja për...
Lifestyle28 Qershor 2020
Koronavirusi është gjetur në spermën e 15% të pacientëve të cilët kanë rezultuar pozitivë, e si pasojë, kjo ndikon në prodhimin e testosteronit dhe spermës, është shprehur Shoqata Italiane e Urologjisë. Nga një studim i...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Një re masive pluhuri që vjen nga shkretëtira e Saharasë në Afrikë ka mbërritur në qytetet bregdetare amerikane dhe të gadishullit Yucatan të Meksikës. Reja e pluhurit të Saharasë përshkroi tre mijëra kilometra nga Afrika...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Ndonëse mënyra e vetme për të siguruar zero raste të Covid-19 në shkolla është mbajtja e tyre e mbyllur deri në vitin e ardhshëm, por kjo nuk është e pranueshme kur kihen parasysh rreziqet e...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Zyrtarë të shëndetit publik në Shtetet e Bashkuara thonë se ka një tendencë shqetësuese të rritjes së rasteve me koronavirus. Ekspertët e sëmundjeve infektive gjithashtu kanë dalë kundër presidentit Donald Trump për sa i përket...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Mjekët në Pekin kanë zbuluar se pacientët e rinj që po trajtohen për COVID-19 po përjetojnë simptoma “të çuditshme”, duke përfshirë shqetësime të nyjeve dhe stomakut. Ata po zbulojnë gjithashtu se “moti i ndryshëm, zakonet...
Ekonomi15 Qershor 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, javën e kaluar konfirmoi se Qeveria e Kosovës është duke u konsultuar me Trustin Pensional të Kosovës, që të lejohet tërheqja deri në 10% të kursimeve të kontributdhënësve. E gjithë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.