×
Etiketë: ekspertët
Lajme01 Tetor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka pritur sot në takim ekipin e ekspertëve të institutit “Robert Koch”. Pas takimit ata dolën në një konferencë shtypi, në të cilën u vlerësua puna që është bërë nga...
Lajme28 Shtator 2020
Në fillim të vitit të kaluar (2019) anëtarët e komisionit të rivlerësimit të tenderit të Autostradës së Gjilanit e kanë dhënë dëshminë e tyre në hetuesi. Tre anëtarët, I.B, M.E dhe L.Li kanë deklaruar se...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Numri i përgjithshëm i viktimave nga pandemia e Coronavirusit, në mbarë botën, i është afruar shifrës prej një milion. Pothuajse 33 milionë persona janë infektuar me koronavirusin e ri, që fillimisht u shfaq në Kinë...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Sipas ekspertëve të shëndetit, rikthimi i karantinës do të ndodhë vetëm nëse numri i të prekurve me koronavirus do të kalojë shifrën 200 brenda 10 ditësh. Epidemiologu dhe zv/drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Dritan...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Miliona nxënës dhe studentë të universitetit janë rikthyer sërish në klasë, fizikisht apo virtualisht. Shkollat ​​po rihapen me rregullore të rrepta për shkak të koronavirusit. Ka shumë modele që po ndiqen – nga “klasat flluska”...
Lajme13 Shtator 2020
Ekspertët zviceranë të cilët ishte paraparë të vijnë në Kosovë për të hetuar vdekjen e Astrit Deharit nuk kanë ardhur ende. Institucionet kosovare nuk kanë informatë se kur do të vijnë ekspertët të cilëve Prokuroria...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Një hapësirë rekord e Kalifornisë po digjet, nxitur nga një mega-thatësirë gati 20-vjeçare. Në veri, pjesë të Oregonit që zakonisht nuk shohin zjarre, janë në flakë. Ndërkohë, stuhitë tropikale po vërtiten, një numër rekord për...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Viktimat nga koronavirusi mund të dyfishohen në të gjithë botën në fund të këtij viti. Kështu ka paralajmëruar Instituti i Vlerësimeve dhe Shëndetit (IHME), i Universitetit të Uashingtonit. Në studimin e tij thuhet se nëse...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Viktimat nga koronavirusi mund të dyfishohen në të gjithë botën në fund të këtij viti. Kështu ka paralajmëruar Instituti i Vlerësimeve dhe Shëndetit (IHME), i Universitetit të Uashingtonit. Në studimin e tij thuhet se nëse...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Rasti i dytë i transmetimit të koronavirusit nga bukla te njerëzit është raportuar në Holandë, tha Ministria e Bujqësisë e këtij vendi. Sidoqoftë, Instituti Kombëtar i Shëndetit beson se rreziku i transmetimit të sëmundjes nga...
Bota/Rajoni17 Gusht 2020
Një ish-zyrtar i Administratës së Ushqimit dhe Barnave, doktor Scott Gottleib tha të dielën se personat e prekur nga COVID-19 mund të fitojnë imunitet ndaj virusit që mund të shkojë deri në një vit. Duke...
Bota/Rajoni11 Gusht 2020
Rusia raportohet se ka regjistruar një vaksinë kundër COVID-19, njoftoi presidenti i këtij vendi, Vladimir Putin. “Këtë mëngjes, për herë të parë në botë, u regjistrua një vaksinë kundër coronavirusit”, tha Putin në një takim...
Lajme10 Gusht 2020
Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, sot ka mbajtur mbledhje të radhës me Shtabin Emergjent të Komunës së Mitrovicës, me ç’ rast është diskutuar lidhur me gjendjen aktuale dhe koordinimi për marrjen e masave shtesë në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.