×
Etiketë: duhen
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Me pandeminë e coronavirusit u rrit edhe interesi i turizmit në Maqedoni dhe parashtrohet pyetja nëse Maqedonia ka kapacitete të mjaftueshme akomoduese. Në disa qytete të Maqedonisë nuk ka hotele ose kanë vetëm një, megjithatë...
Kronika16 Shtator 2020
Leandra Selimi, ka nevojë që urgjent të dërgohet për shërim jashtë vendit. Katërvjeçarja vuan nga një sëmundje, diagnoza e quajtur ATROFI SPINALE MUSKULARE, sëmundje e patrajtueshme në Kosovë. Shuma që nevojitet për trajtimin e saj...
Lajme13 Shtator 2020
Leandra Selimi, ka nevojë që urgjent të dërgohet për shërim jashtë vendit. 4-vjeçarja vuan nga një sëmundje, diagnoza e quajtur ATROFI SPINALE MUSKULARE, sëmundje e patrajtueshme në Kosovë. Shuma që nevojitet për trajtimin e saj...
Lifestyle11 Shtator 2020
Mëngjesi i mirë është gjysma e punës, ndaj edhe perimet duhen ngrënë në mëngjes. Të dhënat shkencore provojnë që nëse shtoni perimet në mëngjes, do të keni plotësuar shumicën e rekomandimeve për një shëndet më...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
SHBA-të duhet të kryejnë deri në 200 milionë teste COVID-19 çdo muaj për të pasur nën kontroll pandeminë, thonë ekspertët në një raport të ri. Ky numër është shumë përtej kapacitetit aktual të vendit, sipas...
Lajme09 Shtator 2020
Ministri i Punëve të Brendshme (MPB), Agim Veliu theksoi se Kosova ka nevojë që të punësojë më shumë se 300 zjarrfikës, që të arrij standardin minimal, meqë sipas tij komunat kanë numër të paktë të...
Lajme05 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se marrëveshja e nënshkruar dje në Uashington në mes të Kosovës dhe Serbisë është tejet e rëndësishme, duke shtuar se qëllimi final i tyre mbetet marrëveshja përfundimtare e...
Lajme05 Shtator 2020
Emisari special i SHBA-ve për dialogun, Richard Grenell i ka replikuar ashpër kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani lidhur me një reagim të saj për marrëveshjen e arritur dje në Shtëpinë e Bardhë. Osmani...
Lajme29 Gusht 2020
Pesëvjeçari nga Gjilani, Dion Gashi, vuan nga sëmundja e leukemisë Akute Lymphoblastic dhe ka nevojë urgjente për trajtim jashtë vendit. Shuma e nevojshme për trajtim në Turqi është 140 mijë euro. Ndërsa sipas familjarëve tani...
Lifestyle26 Gusht 2020
Shëndeti i lëkurës është po aq i rëndësishëm sa dhe i organeve të tjera të trupit. Me kalimin e viteve dhe lëkura fillon të tregojë shenjat e plakjes. Rrudhat janë një shqetësim që nëse lihen...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Zyra e Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Tiranë dhe UNICEF-i rekomandon që përdorimi i maskës nga fëmijët varet nga mosha e tyre dhe situata në të cilën ndodhen. Fëmijët nën e deri në moshën 5...
Lajme23 Gusht 2020
Rinesa Maliqi, 13-vjeçarja nga Dobërlluka e Vushtrrisë vuan nga sëmundja Anemi Aplastike. Për shërimin e saj nevojiten rreth 140 mijë euro, shumë kjo që është e papërballueshme për familjen. Andaj, familja Maliqi kërkon ndihmën tuaj...
Lajme22 Gusht 2020
Rinesa Maliqi, 13-vjeçarja nga Dobërlluka e Vushtrrisë vuan nga sëmundja Anemi Aplastike. Për shërimin e saj nevojiten rreth 140 mijë euro, shumë kjo që është e papërballueshme për familjen. Andaj, familja Maliqi kërkon ndihmën tuaj...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.