×
Etiketë: dëshmorët
Lajme08 Shtator 2020
Ramush Haradinaj përmes një postimi në facebook përkujtoi ofensivën e shtatorit.Ai përmendi dëshmorët e rënë nga kjo ofansivë. Haradinaj përfundoi duke thënë se i përkulemi sakrificës së tyre dhe i jemi falenderues gjithmonë. Ky është...
Lajme01 Shtator 2020
Sot është shënuar përvjetori i Epopesë së Vrriinit. Anëtari i PDK-së, Kujtim Gashi në shënimin e këtij përvjetori ka thënë se dëshmorët janë udhërrëfim për brezat e rinj. “Sot shënojmë përvjetorin e Epopesë së lavdishme...
Lajme25 Gusht 2020
Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka përkujtuar dëshmorët e Brigadës 121 të Zonës Operative të Pashtrikut. Ai në veçanti e ka përkujtuar komandantin Ismet Jashari – Kumanova të cilin e ka quajtur shembull të luftëtarit...
Lajme22 Gusht 2020
Komuna e Ferizajt po vazhdon me investimet infrastrukturore në këtë qytet. Këtë të shtunë, kryetari i Ferizajt, Agim Aliu ka publikuar fotografi nga rruga “Dëshmorët e Kombi”. Aliu ka thënë se përveç investimeve në rrugët...
Lajme11 Gusht 2020
Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka përkujtuar bashkëluftëtarët e tij, të cilët ranë heroikisht në luftim me forcat okupatore serbe 22 vjet më parë. Në një postim në Facebook, ai ka shkruar se rënia e...
Lajme10 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka përkujtuar dëshmorët Bekim Berisha-Abeja, Bedri Shala, Elton Zherka dhe Përmet Vula, të cilët ranë heroikisht 22 vjet më parë në luftën kundër regjimit serb. “Abeja, një njeri me përvojë...
Lajme17 Korrik 2020
Në 22 vjetorin e Epopesë së UÇK-së, Komuna e Rahovecit e shoqëruar nga Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë̈ Çlirimtare të Kosovë, vendosën pllaka në shtëpitë̈ bazë të UÇK-së në fshatin Drenoc, Dejnë dhe...
Lajme18 Qershor 2020
Për nder të Ditës së Çlirimit të Skenderajt, sot janë bërë homazhe pranë varrezave të dëshmorëve në Prekaz. Në këto homazhe ka marrë pjesë edhe kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, i cili ka thënë se...
Lajme14 Qershor 2020
Lipjani ka shënuar sot 14 Qershorin, Ditën e Dëshmorëve të Komunës pa aktivitete sikurse herëve tjera. Kjo shkaku i gjendjes me pandemi koronavirus në vendin tonë. E në pamundësi të organizimit të akademisë përkujtimore, kryetari...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.