×
Etiketë: dekretin
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, nënshkroi dekretin për ndryshimet kushtetuese, të cilat i hapin rrugë që të mbetet në pushtet deri në vitin 2036, nëse vendos të marrë pjesë edhe në dy palë zgjedhje presidenciale....
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Presidenti amerikan Donald Trump nënshkroi dje dekretin e “mbrojtjes së statujave” në SHBA, pasi disa monumente historike dhe statuja janë shkatërruar në demonstratat kundër vrasjes së afro-amerikanit George Floyd si rezultat i dhunës së policisë....
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Presidenti amerikan Donald Trump sot do të nënshkruar dekretin për reformat në polici, e tëra kjo po ndodh në kohën kur në mbarë SHBA-të kanë shpërthyer protestat e dhunshme kundër racizmit dhe dhunës policore. “Më...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.