×
Etiketë: deklaratat
Lajme28 Shtator 2020
I pyetur se a është dashur të publikohen dosjes e Speciales nga krerët e OVL-së së UÇK-së, avokati Skender Musa tha se së pari dosjet nuk është dashur të rrjedhë nga Gjykata Speciale, pasi që...
Lajme27 Shtator 2020
Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi, i është kundërpërgjigjur ish-kryeministrit, Albin Kurti.Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë ditës së sotme, akuzoi Partinë Demokratike të Kosovës (PDK), për themelimin e Gjykatës Speciale, duke thënë se ka qenë...
Lajme26 Shtator 2020
Deklaratat e kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, se partia që udhëheq ai po shikon një bashkëpunim të mundshëm me Partinë Demokratike të Kosovës dhe se ka hequr vijat e kuqe me të,...
Lajme12 Shtator 2020
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, i ka quajtur “të marra” deklaratat e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, se Kosova do të zbatojë marrëveshjen për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe, atëherë kur Serbia ta njohë Kosovën,...
Lajme14 Gusht 2020
Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë të premten se deklaratat e kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti lidhur me dialogun mes Kosovës dhe Serbisë në Uashington si...
Lajme08 Korrik 2020
Partia Socialdemokrate që drejtohet nga Dardan Molliqaj kanë reaguar ndaj deklaratave të zëvendëskryeministrit Goran Rakic për vendosjen e orës policore në komunat në veri sipas vendimit të qeverisë së Serbisë. PSD ka thënë se zv/kryeministri...
Lajme19 Qershor 2020
I ashtuquajturi studiuesi i mjekësisë alternative, Hetem Ramadani, mund të dënohet nga 2 deri në 10 vjet burgim, për shkak të nxitjes në deklarata ndaj Mjekëve të Republikës së Kosovës. Kështu të paktën ka kërkuar...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.