×
Etiketë: bubullima
Lajme18 Gusht 2020
Një shi i rrëmbyeshëm i shoqëruar me vetëtima e murmurima është duke rënë në Prishtinë. Edhe shërbimi i meteorologjisë ka bërë të ditur se depërtimi i fushave të presionit të ulët mbi rajon, sjell sonte...
Lajme15 Gusht 2020
Gjatë fundjavës parashikohet destabilizim i motit, rrebeshe shiu me bubullima, temperaturat në rënie të lehtë. Në fillim të javës më shumë diell dhe më nxehtë, pasditeve mundësi për rrebeshe shiu. Datat: 15.08 – Paradite intervale...
Lajme14 Gusht 2020
Gjatë kësaj fundjave në Kosovë do të ketë një rënie të lehtë të temperaturave, derisa në fillim të javës së ardhshme do të jetë me nxehtë por me pasdite të cilat mund të shoqërohen me...
Bota/Rajoni13 Gusht 2020
Ngrohja globale po çon në një numër në rritje të stuhive dhe rrufeve – ato shfaqen aty ku nuk kanë qenë kurrë më parë. Ky është një lajm i keq për natyrën, pasi goditjet e...
Lajme07 Gusht 2020
Ditëve në vijim do të mbajë mot i paqëndrueshëm, kryesisht me vranësira, kohëpaskohe me reshje shiu. Orëve të pasdites priten zhvillime të rrebesheve të shiut me bubullima. Temperaturat do të shënojnë rritje të lehtë, por...
Lajme04 Gusht 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se masat e ngrohta të ajrit të ardhura ditë më parë nga Afrika, do të mbesin të qëndrueshme edhe sot, duke mundësuar mot me diell dhe relativisht të...
Lajme26 Qershor 2020
Ditëve të fundjavës rajoni ynë do të jetë nën ndikimin e masave të paqëndrueshme dhe më të nxehta ajrore. Do të mbajë mot më i nxehtë dhe me më shumë intervale me diell, e orëve...
Lajme15 Qershor 2020
Kjo javë do të karakterizohet me mot mjaft të ndryshueshëm dhe të paqëndrueshëm për shkak të dominimit të vazhdueshëm të fushave ajrore ciklonike apo të presionit të ulët atmosferik. Kësisoj, kjo javë sjellë të gjitha...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.