Gjuha:
×
Etiketë: bisedë
Lajme23 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një bisedë virtuale me ambasadorët e BE-së, në të cilën është diskutuar për situatën e përgjithshme në vend. Hoti, me këtë rast, ka falënderuar...
Lajme09 Shtator 2020
Presidenti turk, Rexhep Tayyip Erdogan ka realizuar një bisedë-telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Kjo u bë e ditur në një publikim në rrjetin social Twitter, në faqen zyrtare të presidencës turke. Në të...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka zhvilluar pasditen e kësaj të enjte një bisedë telefonike me kancelaren gjermane Angela Merkel, ku u diskutua rreth zhvillimeve në Mesdheun Lindor. Ky komunikim telefonik u zhvillua 24 orë...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Kryeministri Edi Rama në cilësinë e kryesuesit të radhës së OSBE-së, ka zhvilluar një bisedë telefonike me ministrin e Jashtëm rus, Sergi Lavrov. Sipas burimeve të Top News mësohet se biseda telefonike mes Ramës dhe...
Lajme04 Gusht 2020
Kryetarja e Kuvendit, dr. Vjosa Osmani, zhvilloi një bisedë telefonike me Kryetarin e Kuvendit të Turqisë, dr. Mustafa Şentop, me të cilin diskutuan për bashkëpunimin bilateral ndërmjet Kosovës dhe Turqisë, në veçanti për bashkëpunimin parlamentar....
Lajme02 Korrik 2020
Kryeministri Avdullah Hoti pati sot një bisedë të përzemërt telefonike me kancelarin austriak Sebastian Kurz, të cilit i shprehu mirënjohjen e Qeverisë dhe popullit të Kosovës për përkrahjen e vazhdueshme që Austria i kë dhënë...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, dje ka zhvilluar një bisedë me presidentin e Francës, Emmanuel Macron, përmes një video-komunikimi, ku kanë biseduar për një numër të madh problemesh përfshirë edhe situatën në Ballkan. Vladimir Putin...
Bota/Rajoni20 Qershor 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me presidentin francez, Emmanuel Macron. Vetë Vuçiq, përmes një postimi në Twitter, ka bërë publik lajmin për bisedën me homologun e tij francez. Duke...
Lajme15 Qershor 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sean Cairncross, Kryeshef Ekzekutiv i Milenium Challenge Corporation (MCC) nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Gjatë bisedës, kryeministri Hoti ka...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.