×
Etiketë: bëj
Lajme21 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka bërë një premtim që madh të cilën e presin qytetarët e Kosovës që shumë vite. Zemaj ka thënë se do të bëj realitet sigurimet shëndetësore në Kosovë. Për këtë,...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
I njohur si një lider me dorë të hekurt që vrau mbi 7000 përdorues e shpërndarës droge, Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte ka habitur sërish me deklaratat e tij. Ai u ka thënë edhe një...
Lajme28 Korrik 2020
Glauk Konjufca, nënkryetar i Lëvizjes Vetëvendosje thotë se qeveria e udhëhequr nga Avdullah Hoti të marrë më seriozisht luftimin e pandemisë. Sipas tij, në këtë kohë s’duhet të ketë “gjumë” nga ana e institucioneve. “Qeverisë...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
“Kujt ia merr mendja dhe është i përgatitur që të bëjë procese në këtë vend pa BDI-në, më duket se ka guxim të tepruar” deklaroi kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti pas...
Lajme23 Qershor 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi, në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ka thënë që gjatë ditës nga kjo parti do të bëhet publike lista e marrëveshjeve...
Lajme19 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se si ministër i Shëndetësisë do të bëjë çmos që të mos ketë rikthim të masave kufizuese. Zemaj ka thënë se do të angazhohet që t’ua mundësojë qytetarëve...
Front TV16 Qershor 2020
Ish-qeveria “Kurti”, vazhdimisht është akuzuar nga oponentët politik për prishje të raporteve me SHBA-në. Ambasadori i parë i Kosovës në këtë shtet, Avni Spahiu, për Front Online, ka thënë që e njëjta qeveri është keqkuptuar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.