×
Etiketë: bashkërendim
Lajme20 Korrik 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka pritur në takim kryetarin e Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha. Pas këtij takimi, Limaj në një konferencë për media ka thënë se kanë shkëmbyer medime për zhvillimet...
Lajme11 Korrik 2020
Ish-zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden ka përshëndetur vendimin e udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë për të rifilluar dialogun për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve. Në një deklaratë të publikuar të premten, kandidati i pritshëm i...
Lajme17 Qershor 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka ftuar liderët partiakë të vendit në një takim nesër, nga ora 11:00, për të bashkërenduar qëndrimet e spektrit politik në vend për dialogun, para vizitës së planifikuar më 27...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.