×
Etiketë: bajqinovci
Lajme29 Gusht 2020
Mefail Bajqinovci i Lëvizjes Vetëvendosje ka publikuar një fotografi bashkë me Glauk Konjufcën, në të cilën vetë Bajqinovci shihet pa maskë në fytyrë, derisa Konjufca shihet teksa e mbanë atë poshtë mjekrës. Sipas përshkrimit që...
Lajme30 Korrik 2020
Deputetët e Vetëvendosjes, Hekuran Murati dhe Mefail Bajqinovci, kanë siguruar mjetet shtesë për zjarrfikësit për rrezikshmërinë dhe angazhimin e tyre jashtë orarit të punës Amandamenti i propozuar nga Murati e Bajqinovci ka marrë aprovimin e...
Lajme23 Korrik 2020
Deputeti i LVV-së, Mefail Bajqinovci, ka pyetur deputetin e PDK-së, Bekim Haxhiu se sa familjarë i ka të punësuar në Telekomin e Kosovës dhe në Postën e Kosovës. Ai tha se prej 98 menaxherëve, 56...
Lajme21 Korrik 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci ka dërguar amandamentet në plotësim-ndryshimin e Ligjit për Buxhetin e vitit 2020. Bajqinovci ka kërkuar që për secilin zjarrëfikës të bëhet kompensimi prej 100 euro rrezikshmëri për muaj pune....
Lajme13 Korrik 2020
Senca e sotme e Kuvendit të Republikës së Kosovës nuk kaloj pa zhurma, ani pse ajo iu kushtu pandemisë COVID-19 ku edhe u raportua nga ana e kryeministrit Hoti dhe ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj...
Lajme23 Qershor 2020
Mefail Bajqinovci nga Lëvizja Vetëvendosje, e ka quajtur Kryeministrin Avdullah Hoti, asistent ekzekutiv të Hashim Thaçit. Në seancën e sotme për votimin e marrëveshjeve ndërkombëtare, Bajqinovci ka hedhur akuza drejt ekzekutivit qeverisës, ndërsa ka thënë...
Lajme21 Qershor 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, përmes një shkrimi në facebook, ka thënë se është ofendim i madh për popullin dhe shtetin e Kosovës, t’i thuhet qytetarëve se ‘zgjedhjet në dy komuna të Kosovës, nuk...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.