×
Etiketë: azerbajxhanas
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Forcat armene dhe azerbajxhanase kanë hapur zjarr kundrejt njëra tjetrës në territorin e Nago-Karabakut. Në rrjet janë duke qarkulluar disa  foto teksa shihen një ushtar i Azerbajxhanit i lumtur pasi kishin vrarë ushtarët armenë. Të...
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan lidhur me sulmin e Armenisë ndaj Azerbajxhanit tha se populli turk ndodhet pranë vëllezërve azerbajxhanas. “Duke i shtuar edhe një të ri sulmeve kundër Azerbaxhanit, Armenia tregoi edhe njëherë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.