×
Etiketë: asociacionit
Lajme01 Tetor 2020
Akoma nuk dihet se cilado të jetë data për mbajtjen e takimit të ardhshëm të Avdullah Hotit, kryeministrit të Kosovës, dhe Aleksandar Vuçiqit, Presidentit të Serbisë, për dialogun në Bruksel. Peter Stano, zëdhënësi i BE-së,...
Lajme29 Shtator 2020
Komandanti i misionit të NATO-s në Kosovë, gjeneral majori Michele Risi, deklaroi se çështja e formimit të Asociacionit të Komunave Serbe është një çështje e diskutueshme, e cila mbart me vete një rrezik të caktuar....
Lajme29 Shtator 2020
Drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka thënë Beogradi është absolutisht gjithmonë i gatshëm për një dialog me Prishtinën, por që ka probleme serioze në dialog. Sipas tij përfaqësuesit e Prishtinës...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Komandanti i KFOR-it gjeneral-major Michele Risi ka deklaruar gjatë një konference të Fondacionit të Kolegjit të Mbrojtjes së NATO-s në Romë, se formimi i asociacionit të komunave me shumicë serbe është çështje e diskutueshme e...
Lajme23 Shtator 2020
Asociacioni i Komunave të Kosovës në kuvendin zgjedhor ka zgjedhur kryetarin e ri. Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti është zgjedhur kryetar i Asociacionit të Komunave të Kosovës, kështu ka raportuar LipjaniNews. Kryetar i Asocacionit...
Lajme18 Shtator 2020
Prishtina plotësisht dëshiron ta shmangë formimin e Asociacionit të Komunave Serbe dhe nuk ka një vullnet të sinqertë për të arritur zgjidhje për problemet më të vështira. Kështu deklaroi deputeti në Kuvendin e Serbisë, Milovan...
Lajme17 Shtator 2020
Kreu i LDK’së, Isa Mustafa iu është përgjigjur deputetit të PDK’së, Enver Hoxhaj dhe deklaratave që ky i fundit i dha sot në Kuvend të Kosovës për Asociacionin Mustafa ka thënë se Hoxhaj është duke...
Lajme17 Shtator 2020
Pala kosovare dhe ajo serbe kanë zhvilluar sot në Bruksel takimin e radhës në nivel ekspertësh me ndërmjetësimin e te dërguarit special të Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak. Tema që është diskutuar sot në...
Lajme16 Shtator 2020
Lëvizja Vetëvendosje përplasjet e presidentit Hashim Thaçi dhe Avdullah Hoti në lidhje me asociacionin, i konsideron si një kundërshti e rreme të dy anëve të së njëjtës medalje që ka për qëllim më vonë ndarjen...
Lajme12 Shtator 2020
Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur konferencë për media në të cilën sërish kanë kritikuar marrëveshjen për normalizim ekonomik të cilën e kanë quajtur zotime të kryeministrit Hoti për zhbërje të kufijve shtetëror . Ish-ushtruesi i detyrës...
Lajme06 Shtator 2020
Marko Gjuriq, anëtar i delegacionit serb në dialog ka deklaruar të dielën në Bruksel se delegacioni i Serbisë, “me shtysë pozitive nga suksesi në Washington”, tani do të nxisë fuqishëm çështjen e zbatimit të marrëveshjes...
Lajme07 Gusht 2020
Më 7 shtator do të mbahet takimi i radhës në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit serb, Aleksander Vuçiq. Kjo është konfirmuar sot nga vet i pari i presidencës serbe i cili...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.