×
Etiketë: aktivitete
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Prokuroria bullgare ka shpallur non-grata diplomatet rusë, Sergei Nikolashin dhe Vladim Bikov. Të dy diplomatët rusë janë pjesëtarë të Shërbimit inteligjent të jashtëm rus-SVR, të cilët në Bullgari po kryenin aktivitete spiunazhi nën petkun e...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Republikanët përgatiten të fillojnë sot kuvendin e tyre kombëtar me një seri aktivitetesh të drejtpërdrejta virtuale. Kuvendi i partisë çelet sonte në mbrëmje në qytetin Sharlot të Karolinës së Veriut, ku pritet të ri-emërojnë zyrtarisht...
Lajme12 Gusht 2020
Dita Ndërkombëtare e Rinisë organizohet më 12 Gusht të çdo viti. Ajo është caktuar nga Kombet e Bashkuara në vitin 1999 me miratimin e rezolutës 54/120. Kjo ditë është menduar si një mundësi për qeveritë...
Lajme28 Korrik 2020
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, përmes një statusi në Facebook, ka bërë të ditur se pavarësisht infektimit me Covid-19, gjendja e tij shëndetësore vazhdon të jetë e mirë. Ai ka falënderuar të...
Lajme24 Korrik 2020
 Sipas raportit të fundit të Nismës Globale Kundër Krimit të Organizuar Ndërkombëtar me titull: Tentakulat Ndërkombëtare: Zonat Problematike të Krimit të Organizuar nga Vendet e Ballkanit Perëndimor,  lufta e viteve 1998 dhe 1999 në Kosovë shkaktoi...
Bota/Rajoni09 Korrik 2020
Në incizimet e fundit satelitore është vërejtur një aktivitet kohëve të fundit në një fabrikë të pa raportuar në Korenë e Veriut, për të cilën studiuesit dyshojnë se përdoret për të bërë mbushje bërthamore. Incizimin...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.