×
Etiketë: 90
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
India ka 89,706 raste të tjera me coronavirus, sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë. Në 24 orët e kaluara, 1,115 njerëz kanë ndërruar jetë dhe që nga fillimi i pandemisë, numri i përgjithshëm i...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
IndiIndia i ka regjistruar 90,632 raste të reja të koronavirusit të dielën, që është numri më i lartë ditor që nga fillimi i pandemisë. Kështu, numri i përgjithshëm i personave të prekur nga Covid-19 në...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Të paktën 90 njerëz, përfshirë fëmijë, u bllokuan nën rrënojat e një ndërtese pesëkatëshe që u shemb në jug të qendrës financiare Mumbai të Indisë të hënën, thanë zyrtarët e policisë. Autoritetet thanë që një...
Lajme20 Gusht 2020
Zëvendëskryeministri i Kosovës, Driton Selmanaj, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, i cili mori pjesë në delegacionin e e qeverisë në dialogun Kosovë-Serbi, shkroi 90% të tekstit të...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Presidenti Donald Trump i ka dhënë kompanisë kineze ‘ByteDance’ 90 ditë që të tërhiqet nga çdo aset që ka mbështetur rrjetin social TikTok në SHBA. Në urdhrin e Trumpit thuhet se ka prova përmes së...
Auto24 Korrik 2020
TIRANË- Një biznesmen shqiptar ka rënë pre e mashtrimit, ku si pasojë një ‘hacker’ ka mundur t’i marrë një shumë prej 89550 euro. Njësia për Hetimin e Krimeve Kibernetike në Departamentin e Policisë Kriminale, në...
Bota/Rajoni20 Korrik 2020
Britania ka firmosur për 90 milionë doza të vaksinave më premtuese të koronavirusit që janë në zhvillim e sipër. Vaksinat janë duke u testuar nga një aleancë mes kompanive farmaceutike BioNtech dhe Pfizer, si dhe...
Bota/Rajoni20 Korrik 2020
Mbretëria e Bashkuar ka siguruar qasje të hershme në 90 milionë doza të vaksinave Covid-19 përmes partneriteteve me kompani farmaceutike. Të përfshira në shifër janë 30 milionë doza të një vaksine që po zhvillohet nga...
Bota/Rajoni19 Korrik 2020
Gjatë muajit maj në Bashkimin Europian janë regjistruar 10 190 kërkesa për azil në vendet e Bashkimit Europian dhe nga këto vetëm 90 janë nga vendi ynë. Sipas një raporti të publikuar nga Zyra Europiane...
Bota/Rajoni05 Korrik 2020
Qeveria japoneze synon pezullimin dhe më pas çmontimin e pjesës më të madhe të termocentraleve të vjetra me qymyr brenda vitit 2030, deklaroi ministri japonez i Energjisë dhe Industrisë, Hiroshi Kajiyama. ”Rreth 100 impiante ose...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri njoftoi për 3 të vdekur dhe 90 raste të reja nga koronavirusi, raporton tch. Po kështu, në bazë të testimeve të kryera, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 90...
Lajme02 Korrik 2020
Dëmet ekonomike që ka pësuar komuna e Rahovecit si pasojë e pandemisë Covid-19, sipas një llogaritje të thjeshtë kapin vlerën e mbi 90 milionë eurove. Derisa po vazhdohet me proces të vlerësimeve më të detajuara,...
Lajme02 Korrik 2020
Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka njoftuar se do t’i dhurojë Kosovës 6 mijë komplete testimi për koronavirus, 90 shtretër spitalorë dhe 67 mijë maska dhe pajisje tjera mjekësore. Nga kjo zyre kanë bërë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.