×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Afër 90 mijë raste të reja me Coronavirus në Indi

  FrontOnline
  09 Shtator 2020

  India ka 89,706 raste të tjera me coronavirus, sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë.

  Në 24 orët e kaluara, 1,115 njerëz kanë ndërruar jetë dhe që nga fillimi i pandemisë, numri i përgjithshëm i të vdekurve është 73,890, raporton AP.

  India renditet e dyta në botë për nga numri i të infektuarve, pas Shteteve të Bashkuara dhe e treta në botë për nga numri i vdekjeve nga COVID-19, pas Shteteve të Bashkuara dhe Brazilit.

  Më shumë se një milion njerëz u testuan pozitivisht për coronavirus në më pak se dy javë. Të martën, Ministria e Shëndetësisë njoftoi rihapjen e pjesshme të shkollave më 21 shtator.

  Taj Mahal do të hapet në të njëjtën ditë, por numri i turistëve që do të jenë në gjendje ta vizitojnë atë brenda një dite do të ulet në pesë mijë.

  Rikthehet Blasta, Artani i kërkon falje nga zemra
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky thotë se lufta me Rusinë po hyn në një fazë të re pasi luftimet dimërore rifillojnë pas një...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Maqedonia është tronditur nga vrasje e një 14 vjeçarje nga Shkupi dhe një 74 vjeçari të cilët u gjetën të vdekur në...
  Bota/Rajoni04 Dhjetor 2023
  Kaosi ishte sërish kryefjalë e Kuvendit të Shqipërisë. Deputetët e opozitës hodhën sërish tymuese dhe u përplasën me gardën. Deputeti Flamur Noka...
  Të tjera
  Sport04 Dhjetor 2023
  Shqipëria njohu kundërshtarët në finalet e Europianit “Gjermani 2024”, ku do të përballet me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën. Kundërshtarë të fortë në...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se Forcat e Armatosura Shqiptare po shkëlqejnë në misione ndërkombëtare...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, të shtunën pritet ta mbledh Këshillin Drejtues të Lidhjes Demokratike të Kosovës për t’ua prezantuar dhe zgjedhur...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës ka reaguar pas raportimeve për operacionin e kryer pa anestezion dhe mosoperimin e një pacienti...
  Kronika04 Dhjetor 2023
  Janë lënduar katër persona në një aksident trafiku në rrugën Prishtinë-Gjilan. Për Front Online detaje ka dhënë zëdhënësja e Policisë së Kosovës...
  Lajme04 Dhjetor 2023
  Këshilli për Mbrojtjen e Lirive dhe të Drejtave të Njeriut ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Speciale që t’ua ndalojë vizitat, telefonatat...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.