×
Etiketë: 42
Lajme23 Shtator 2020
Që nga fillimi i pandemisë Covid-19, 588 pjesëtarë të Policisë së Kosovës janë infektuar me Coronavirus, raporton Front Online. Prej tyre 9 kanë humbur jetën, teksa 42 zyrtarë policorë janë ende duke luftuar me këtë...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Greqia është goditur nga lëkundje të forta tërmeti në orët e para të mëngjesit të sotëm.Mësohet se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4.2 të shkallës Richter. Sipas asaj që shkruhet në faqen evropiane EMSC, lëkundjet...
Lajme19 Shtator 2020
Njohësit e sigurisë thonë se përfshirja e policëve në krime po ndodhë për shkak të vonesave të institucioneve Në operacionin e së premtes në Karaçevë, u arrestuan 35 persona që dyshohet që kanë shkelur Ligjin...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Hong Kongu do t’i rihapë kafenetë, pishinat dhe parqet nga e premtja, teksa ka paralajmëruar zbutjen e kufizimeve, pas testimit të gati dy milionë personave në një program të organizuar qeveria kinez, në të cilin...
Kronika02 Shtator 2020
aportohet se njësiti policor gjatë patrullimit në Leposaviq kanë ndaluar një kamion të cilin kishte qenë duke e drejtuar një serb dhe pasagjeri i të njëjtës shtetësi. Në kamion të dyshuarit kishin pas të ngarkuar...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Më shumë se 40 për qind e njerëzve që kohët e fundit rezultuan pozitiv me coronavirus në Gjermani dhe ka të ngjarë se janë infektuar jashtë vendit, thonë të dhënat e agjencisë së sëmundjeve infektive,...
Lajme25 Gusht 2020
Zyra Kombëtare e Auditimit ka gjetur se në komunën e Istogut gjatë vitit që lamë pas kanë qenë të punësuar 42 punëtor më kontrata mbi vepër, raporton Front Online. “Komuna ka angazhuar 42 punonjës me...
Lajme25 Gusht 2020
Zyra Kombëtare e Aludimit ka gjetur se komuna e Istogut e cila drejtohet nga Haki Rugova ka shpërblyer me tender kompaninë më çmimin më të lartë, raporton Front Online. Më tutje në raport thuhet se...
Lajme18 Gusht 2020
Në kuadër të përkrahjes dhe subvencionimit në fushën e bujqësisë, Komuna e Malishevës sot ka shpërndarë 42 motokultivatorë për bujqit, të cilët kanë aplikuar për përkrahje me mekanizëm bujqësorë, përkatësisht motokultivatorë. Në fillimin e shpërndarjes...
Lajme14 Gusht 2020
Tetë persona kanë vdekur si pasojë e Coronavirusit në 24 orët e fundit në Kosovë, ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike. Sipas njoftimit, në 24 orët e fundit kanë rezultuar 142 raste...
Lajme11 Gusht 2020
Bazuar në të dhënat dhe rezultatet e analizave për COVID-19, sot janë shëruar 6 persona dhe janë regjistruar edhe 3 raste të reja me COVID-19 në territorin e Komunës së Malishevës. Kjo është konfirmuar nga...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Në nivelin e BE-së, ka mesatarisht pesë shtretër spitalore për 1.000 banorë. Më shumë kanë Gjermania dhe Bullgaria me mbi shtatë, ndërsa më pak Suedia dhe Danimarka me nën 2.5 shtretër për 1.000 banorë, përcjell...
Lajme03 Gusht 2020
Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet regjionale po trajtohen 629 pacientë, prej tyre 448 të konfirmuar me COVID-19, gjersa 390 janë në oksigjeno-terapi. Sipas raportimeve nga klinikat e QKUK-së dhe spitalet e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.