Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Situatë “kaotike” në Frankfurt, me topa uji policia shpërndan demonstruesit

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Policia gjermane ka përdorur topa uji për të shpërndarë turmën e protestuesve, që kishin dalë nëpër rrugë për të demonstruar kundër masave anti-epdemike në qytetin e Frankfurtit, raporton Reuters.

  Pas intervenimit të policisë masa është shpërndarë, e protestuesit sipas policisë nuk kanë respektuar masat mbrojtëse siç është bartja e maskave dhe ruajtja e distancës fizike, transmeton Telegrafi.

  Në rrugët e Frankfurtit kishin dalë rreth 600 qytetarët nga lëvizja “Kverdenker”, që janë kundër masave të pandemisë që janë vënë nga qeveria gjermane.

  Zëdhënësi i policisë ka bërë të ditur se masa është shpërndarë pasi pjesëtarët e policisë intervenuan, kur e panë se protestuesit nuk bartnin maska dhe nuk respektonin distancën fizike.

  Në anën tjetër zyrtarët e lartë gjermane pretendojnë se ekzistojnë gjasa të vogla që të zbuten masat, që janë vënë në fillim të këtij muaji.

  Autoritetet gjermane kanë mbyllur restorantet, derisa shkollat dhe dyqanet lejohen të punojnë. E Ministri i Shëndetësisë, Jens Span, ka thënë se para qytetarëve të Gjermanisë janë javët e vështira, ku sipas tij mund të ndodhë të jenë edhe muaj.

  Po vjen “Cyber ZERO” eventi që jep përgjigje për çdo lloj kërcënimi online
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Autoritetet në Malin e Zi kanë arrestuar bosin e kriptomonedhave, Do Kwon, i cili ka shkaktuar një dëm prej 40 miliardë dollarësh,...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Të paktën shtatë persona janë vrarë nga bombardimet ruse gjatë natës në Ukrainën veriore dhe lindore, kanë thënë zyrtarët rajonalë. Shërbimet e...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Vendet perëndimore do të duhet të mbështesin Ukrainën edhe për një kohë të gjatë, në mes të pushtimit të plotë të vendit...
  Të tjera
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Vendet perëndimore do të duhet të mbështesin Ukrainën edhe për një kohë të gjatë, në mes të pushtimit të plotë të vendit...
  Lajme24 Mars 2023
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka kujtuar 24 vjetorin e intervenimit të NATO-s, duke theksuar se Aleanca atëbotë veproi për njerëzimin dhe...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama beson se një Ballkan i bashkuar si në ekonomi edhe në dënimin e agresionit rus në Ukrainë...
  Lajme24 Mars 2023
  Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi dhe ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, kanë nënshkruar marrëveshjen financiare ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian për programin...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kujtuar se sot shënojmë 24-vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s mbi caqet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.