×
 • Lajme
 • Lajme

  Situata me Covid-19 në Kosovë: Një paciente në gjendje kritike

  FrontOnline
  14 Qershor 2020

  Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare janë të hospitalizuar 40 raste me Covid-19.

  27 raste prej tyre janë në gjendje stabile, ndërsa 12 raste duke u trajtuar në repart me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.

  Në repartin e Mjekimit Intensiv është duke u trajtuar një paciente në gjendje kritike me frymëmarrje të asistuar dhe përkujdesje intensive.

  Sot, në repartin e Mjekimit Intensiv në Klinikën Infektive, ka ndërruar jetë pacientja 76 vjeçare nga komuna e Prizrenit, e pranuar me 07.06.2020 e cila veç infeksionit me Covid -19, kishte edhe sëmundje tjera shoqëruese.

  Si të kurseni mbi 350 kilovatë/orë në muaj me një investim të thjeshtë, tregon Idriz Ferati, drejtor i Auditimit në…
  Nga Rubrika
  Lajme15 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar vëllezërit Shkelzenin dhe Enverin në përvjetorin e përjetësimit. Haradinaj ka...
  Lajme15 Prill 2024
  Në shënim të Ditës së të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë, ndërtesa e Qeverisë së Republikës së...
  Lajme15 Prill 2024
  Ajo që ishte kuptuar kohë më parë nga burimet diplomatike të Rel-it, lidhur me rotacionin e madh të ambasadorëve të Bashkimit Evropian...
  Të tjera
  Kronika14 Prill 2024
  Një person ka vdekur sonte në Spitalin Rajonal të Prizrenit, pasi derisa ishte duke peshkuar me gjenerator elektrik, në fshatin Romajë, ishte...
  Vip14 Prill 2024
  Artistja e njohur shqiptare, Alma Bektashi ka folur për herë të parë për divorcin nga bashkëshorti Sokol Stafa. Bektashi i dha fund...
  Lajme14 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti i ka kujtuar sot më 14 prill një grup dëshmorësh të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga fshatrat e zonës...
  Lajme14 Prill 2024
  Gerald Knaus nga Iniciativa Evropiane për Stabilitet, ka shprehur optimizën për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës. Ai pohoi se Strasburgun...
  Bota/Rajoni14 Prill 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, është i pari që flet në mbledhjen për Izraelin duke thënë se Lindja e Mesme...
  Bota/Rajoni14 Prill 2024
  Presidenti izraelit, Isaac Herzog ka thënë se Izraeli nuk po kërkon kërkon luftë pas sulmit të Iranit. Ai gjithashtu është shprehur se...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.